طالبان مدعی محاصره مركز استان جوزجان افغانستان شد

گروه طالبان مدعي شد كه درگيری ميان نيروهای دولتی و آنان در شهرستان «خوشتيپه» و مناطق اطراف آن در استان جوزجان شدت يافته و «شبرغان» مركز اين استان در محاصره نيروهای اين گروه قرار گرفته است.

طالبان مدعی محاصره مركز استان جوزجان افغانستان شد
به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی گروه طالبان بعدازظهر روز شنبه با انتشار اطلاعیه ای كه در پایگاه اطلاع رسانی این گروه منتشر شده، افزوده است كه این درگیری ها از صبح امروز آغاز شده و تاكنون چهار پایگاه نیروهای دولتی را تصرف كرده اند.
وی گفته است كه اجساد شش تن از نیروهای پلیس در میدان نبرد باقی مانده است و شمار دیگری از این نیروها زخمی شده اند.

سخنگوی طالبان افزوده است كه همزمان با آغاز نبرد در جوزجان، نیروهای این گروه در استان «فراه» افغانستان نیز سرگرم نبرد سنگین با نیروهای دولتی هستند و در منطقه «كنسك» از توابع شهرستان «بالا بلوك» این استان، دو پایگاه دشمن را به تصرف خود درآورده اند.

مجاهد گفته است كه این حملات گروه طالبان در چارچوب عملیات تازه این گروه با عنوان عملیات «عمری» صورت گرفته است.

شورای موسوم به رهبری طالبان روز 24 فروردین با انتشار اطلاعیه ای از آغاز عملیات بهاری به نام ملا محمد عمر رهبر پیشین این گروه و نیز فتح مسلمانان به رهبری «عمر فاروق» خبر داد و افزود كه این عملیات برای در تنگنا قرار دادن خارجی ها تدارك دیده شده و تا خروج آنان از افغانستان ادامه خواهد یافت.

گروه طالبان باوجود آن كه هدف از عملیات خود را در تنگنا قرار دادن خارجی ها برای خروج از كشور خوانده است، اما با انفجارهای انتحاری و بمب گذاری های متعدد، جان غیرنظامیان و شهروندان عادی را تهدید می كند و از آنان قربانی می گیرد.

«قدمشاه شهیم»، فرمانده ارتش افغانستان پس از اغاز عملیات بهاری طالبان گفت كه این گروه تنها نام عملیات خود را عوض كرده اند و تحركات آنان مانند سال های گذشته در عملیات انتحاری و هدف قرار دادن غیرنظامیان است و آنان قادر به تصرف هیچ استانی در افغانستان نخواهند شد.

گروه طالبان روز جمعه گذشته به شهر قندوز مركز استانی به همین نام در شمال افغانستان حمله كردند، اما نیروهای دولتی آنان را سركوب كردند. با این حال سخنگوی طالبان در اطلاعیه امروز خود گفته است كه آتش سنگین میان نیروهای دولتی و آنان در این شهر جریان دارد.


انتهای پیام/

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طالبان مدعی محاصره مركز استان جوزجان افغانستان شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3426) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران