نمایش گوشه ای از توانمندهای قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در رژه روز ارتش

به گزارش خبرنگار دفاعي ايرنا، قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا (ص) در اين رژه با شكوه و منظم خودروي آرم و خودروي فرمانده ستون را به نمايش حاضران گذاشت.
سامانه راداري كاستا، كه يك سامانه رادار تاكتيكي كاملا بومي و ملي و با برد بالا و مجهز به فناوري روز دنيا است كه به دست توانمند دانشمندان جوان ايراني طراحي و ساخته شده از ديگر دستاوردهاي اين قرارگاه پدافند هوايي بود كه در اين رژه منسجم و هماهنگ از مقابل جايگاه به نمايش در آمد.
سامانه راداري 10شهريور، كه يك سامانه راداري پسيو با قابليت شناسايي هرگونه هدف بدون ارسال امواج مغناطيسي و رديابي حداكثر 100هدف به طور همزمان مي باشد گوشه اي ديگر از توانمندي هاي قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا(ص) بود كه به هنگام رژه از مقابل جايگاه ويژه و كلام الله مجيد ارائه شد.
سامانه اطلاعاتي خيبر، كه قادر است در مناطق مرتفع و دلخواه گسترش يافته و به جمع آوري اطلاعات اقدام نمايد، از ديگر سامانه هايي بود كه به نمايش حاضرين در رژه بزرگ روز 29 فروردين در آمد.
سامانه اطلاعاتي باصر(2) و( 3)، كه خوروي بهينه شده فرماندهي شنود اطلاعاتي كاملا بومي است نيز در كنار سامانه ارتباطي فتح 2 كه يك سامانه كاملا بومي داراي قابليت ارتباطات مركزي و همچنين قابليت ارتباط با جنگنده است، سامانه ارتباطي رسول، كه داراي قابليت تبادل اطلاعات حساسه‌هاي موشكي و راداري با مراكز فرماندهي و كنترل ثابت و متحرك و سامانه ارتباطي شهاب، كه يك سامانه تامين ارتباط تاكتيكي امن در فواصل طولاني و شرايط جغرافيايي مختلف به عنوان سامانه استراتژيك و تاثيرگذار در قرارگاه پدافند هوايي مي باشد از ديگر تجهيزات يگان محمول رژه 29 فروردين95 قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا(ص) آجا بود كه به معرض نمايش درآمدند.
همچنين موشك دامي اس200، كن اس200، سامانه تلاش IDLV، لانچر سامانه تلاش، رادار حافظ مرصاد، رادار هادي مرصاد، رادار جويا مرصاد، سامانه ارتباطي مرصاد، لودر سامانه مرصاد، سامانه پوش هاك، موشك هاگ محمول‌بر(TLV)، موشك هاگ پلت، سامانه موشكي راپير، موشك راپير، كن هاگ و توپ 23ميليمتري منصوب بر روي سفير نيز از ديگر تجهيزات اين قرارگاه پدافند هوايي بود كه از مقابل جايگاه مسئولان و فرماندهان نظامي و وابستگان نظامي كشورهاي خارجي مقيم تهران با يك آرايش ويژه نظامي عبور كردند.
قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا(ص) با بهره‌گيري از تمام تجهيزات پدافندي نسبت به تامين و پوشش پدافند هوايي و دفاع از قلمرو فضايي و آسمان كشور از طريق شبكه يكپارچه فرماندهي و كنترل پدافند هوايي اقدام مي‌نمايند.
هر سال به مناسبت فرارسيدن 29 فروردين روز ارتش و نيروي زميني، رژه نيروهاي ارتش در تهران و استان هاي سراسر كشور با حضور مقام هاي محلي برگزار مي شود.
29 فروردين سال 1367 نيروهاي متجاوز آمريكايي در خليج فارس نيروهاي پدافند سكوهاي نفتي نصر و سلمان را تهديد به ترك سكوها كردند اما اين نيروها با ايستادگي در مقابل متجاوزان، قهرمانانه به شهادت رسيدند.
29 فروردين ماه روز تجليل و تكريم دلاورمردي ها و رشادتهاي پرسنل ارتش جمهوري اسلامي ايران است كه در سايه حمايت هاي بي دريغ حضرت امام خميني(ره) بنيانگذار جمهوري اسلامي و پشتيباني هاي ملت هميشه در صحنه ايران اسلامي، حضور خود را براي فداكاري در راه استقلال و حفظ تماميت ارضي در مرزهاي زميني، هوايي و دريايي كشور اعلام كردند.
ارتش جمهوري اسلامي ايران در راه انجام اين وظيفه مقدس بيش از 48 هزار شهيد و 200 هزار جانباز و آزاده تقديم كرد و نقش موثري را در كسب پيروزي هاي ملت ايران و همچنين شكل گيري نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران ايفا كرده است.
امروز ارتش جمهوري اسلامي ايران مقتدرتر از هر زمان ديگري اين افتخار را دارد كه قوي تر و هوشمندتر از هر زماني در راستاي حفظ استقلال و مرزهاي ميهن اسلامي اقدام كنند.
اجتمام(3)**7029**1933**7247 ** 1418

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمایش گوشه ای از توانمندهای قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در رژه روز ارتش» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3502) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا