كارنامه ارتش درصيانت از انقلاب و تماميت ارضي كشور بسيار درخشان است

به گزارش خبرنگار ايرنا، محمد حميدي روز يكشنبه به مناسبت 29 فروردين روز ارتش جمهوري اسلامي و درمراسم رژه نيروهاي مسلح مستقر در گنبدكاووس، اظهار داشت: ارتش از همان آغاز انقلاب در مبارزه با گروهك هاي ضد انقلاب و منافقين در كردستان و آذربايجان غربي و ديگر مناطق مرزي و در ادامه، در دوران هشت سال دفاع مقدس حماسه آفريني هاي زيادي داشته است.
وي با اشاره به نامگذاري 29 فروردين به نام ارتش جمهوري اسلامي از سوي امام راحل (ره)، گفت: اين نامگذاري و اعتماد امام كه دو ماه پس از انقلاب صورت گرفت، حياتي دوباره به ارتش غيور و انقلابي داد.
حميدي اضافه كرد: صدور پيام تاريخي امام راحل درنامگذاري روز ارتش و حمايت قاطعانه ايشان از اين نيروي مردمي، علاوه بر خلع سلاح بدخواهان و شكست توطئه مخالفان نظام در انحلال ارتش، همچون تيري زهرآگين بر قلب تمام دسيسه ها و نقشه هاي شوم استكبار نشست و روحيه اي دو چندان به فرزندان ملت بخشيد.
وي همچنين 29 فروردين را سالروز اعتماد تاريخ ساز بنيانگذار جمهوري اسلامي به نيروي عظيم و انقلابي ارتش و يادآور تجديد ميثاق غيورمرداني دانست كه جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان هاي والا و انقلابي امام خويش گام برداشته و پيام انقلاب را به دورترين كرانه هاي كره خاكي ارسال كردند.
فرماندار ويژه گنبدكاووس همچنين از حماسه آفريني هاي ارتش در حراست از تماميت ارضي و استقلال كشور به نيكي ياد كرد و گفت: امروز ارتش جمهوري اسلامي تحت منويات فرماندهي كل قوا با عزمي راسخ و با بهره گيري از مديريت جهادي و تكيه بر جوانان مومن، راه پر افتخار 37 سال گذشته خويش را ادامه مي دهد.
حميدي، وحدت و تعامل همه جانبه و دائمي بين ارتش و سپاه به عنوان بازوان قدرتمند ولايت و ستون هاي قوي خميه بازدارندگي و اقتدار دفاعي كشور و عامل تقويت به نفس ملي را موجب عصبانيت نظام استكبار دانست و خاطرنشان كرد: امروز هيچ ترديدي نيست كه توانمندي هاي نيروهاي مسلح ايران اسلامي خار چشم دشمنان و بدخواهان نظام شده است.
فرمانده سربازخانه سرلشكر شهيد هوشنگ اسدالله پور گنبدكاووس نيز دراين مراسم باتبريك روز ارتش و گراميداشت 48 هزار شهيد والامقام آن، گفت: نامگذاري 29 فروردين به نام ارتش از سوي امام راحل، هويت و حياتي دوباره به اين نيروي مردمي داد.
سرهنگ اسماعيل نامني، با اشاره به رشادت ها و حماسه آفريني هاي ارتش در 37 سال گذشته، افزود: امروز نيروهاي سه گانه ارتش در كنار ديگر نيروهاي مسلح با اقتدار از تماميت مرزي كشور دفاع مي كنند.
درپايان اين مراسم كه در هوايي باراني و همراه با وزش برگزار شد، يگان هاي نمونه ارتش و ديگر نيروهاي مسلح مستقر در گنبدكاووس به همراه يگان هاي زرهي، خودرويي و موتوري ازمقابل جايگاه رژه رفتند.
دراين مراسم فرماندهان نظامي و انتظامي، امام جمعه اهل سنت، امام جمعه موقت و برخي مسئولان گنبدكاووس و جمعي از مردم حضور داشتند.
شهرستان گنبدكاووس با 360 هزار نفر جمعيت درشرق استان گلستان واقع است.
/3039/1860

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كارنامه ارتش درصيانت از انقلاب و تماميت ارضي كشور بسيار درخشان است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3508) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا