دانشجویان کاشانی در معرض ابتلا به سرطان

 خسرو اعتماد در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: کاشان بدترین آلاینده ها و ریزگردها زیر 2.5 میکرون را دارد که بسیاری از بیماری ها مانند سکته ها ناشی از عوارض آلاینده ها است.

وی با اشاره به اینکه کاشان شهری است که در میان شهرک های آلاینده صنعنی احاطه شده است، افزود: شهرک صنعتی راوند دیوار به دیوار دانشگاه کاشان است و آلاینده های برخی از کارخانه های این شهرک چندین هزار دانشجو را در معرض خطر سرطان قرار داده است.

مسئول انجمن جمعیت سبز کاشان گفت: بالای82 درصد از ریزگردهای شهرستان کاشان محلی هستند که مناطق بروز این معضلات زیست محیطی شناسایی شده و برای مقابله با آن اعتبارات مناسب لازم است.

اعتماد با اشاره به مشکلات آب کاشان گفت: تصمیم بر این بود که اصفهان 1100 لیتر بر ثانیه آب آشامیدنی کاشان را تامین کند که به دلیل فشارهای موجود امروز 350 لیتر بر ثانیه آب آشامیدنی این شهرستان تامین می شود.

وی با اشاره به مشکلات زیست محیطی معادن در این شهرستان گفت: معادن فعال روستاهای جوشقان و استرک یک ضایعه زیست محیطی برای کاشان است و حتی معضلات آن از معادن اطراف روستاها طرقرورد و ابیانه نطنز هم بیشتر است.

مسئول انجمن جمعیت سبر کاشان با اشاره به قرار گرفتن معادن در مسیر گردشگری کاشان گفت: در شرق کاشان دو روستای خنب و دره وجود دارد که محل استراحت و گردشگری شهروندان کاشانی هستند ولی متاسفانه وجود معادن در این مسیرها یک تهدید زیست محیطی حساب می شود.

46


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانشجویان کاشانی در معرض ابتلا به سرطان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-354108) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین