روستایی در پلدختر بدون مکان آموزشی وجود ندارد

استان‌ها > لرستان - رییس آموزش و پرورش پلدختر گفت: روستای در این شهرستان بدون مکان آموزشی وجود ندارد و همه روستاها دارای مکان آموزشی و معلم هستند .

اسما اسماعیل پور : علیرضا افتخاری در جلسه ستاد پشتیبانی اداره سواد آموزی شهرستان پلدختر افزود:معلمان همراه با عشایرکوچ رو در مناطق عشایری و صعب العبور کوچ می کنند تا دانش آموزان از تحصیل و آموزش محروم نمانند .
به گزارش خبرانلاین لرستان،وی گفت: همه دستگاه های اجرایی شهرستان افراد بی سواد را شناسایی و جهت سوادآموزی تشویق و ترغیب کنند و به اداره آموزش و پرورش پلدختر جهت سوادآموزی معرفی کنند .
وی افزود: در شهرستان پلدختر 160 نفر آموزش دهنده در اداره سواد آموزی وجود دارد که باید 561 نفر بی سواد را امسال در یک دوره یک ساله آموزش دهند که از این تعاد تا کنون 405 نفر برای سواد آموزی ثبت نام کرده اند .
رییس اداره آموزش و پرورش پلدختر با بیان این که آموزش و پرورش دو برنامه و سیاست را با جدیت پیگیری می کند گفت: سیاست انسدادی مبادی بی سوادی برنامه و راهکاری است که افرادی که در سن آموزش هستند از مدرسه دور نشوند .
افتخاری افزود: آموزش افراد بی سواد در سن 10 تا 49 سال از جمله برنامه های آموزش و پرورش و اداره سوادآموزی است .
وی تصریح کرد: در این راهکار افراد بی سواد شناسایی و به آموزش و پرورش معرفی و راستی آزمایی می شوند و هر فردی کهدوره آموزش را سپری کند مورد تشویق قرار می گیرد .
وی گفت: به هر فرد سواد آموز پس از طی کردن دوره آموزش و دریافت مدارک لازم مبلغ یک میلیون و 340 هزار ریال به صورت تشویقی پرداخت می شود .
رئیس اداره آموزش و پرورش گفت: به آموزش دهنده که بتواند یک فرد بی سواد را سواد بیاموز مبلغ هفت میلیون ریال از سوی این اداره پاداش تعلق می گیرد .

46


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روستایی در پلدختر بدون مکان آموزشی وجود ندارد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-354109) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین