آغاز جشنواره همگانی استعدادیابی ورزشی در آذربایجان غربی

استان‌ها > آذربایجان غربی - مدیر کل اداره ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: با روشن شدن مشعل استعدادیابی ورزشی در آذربایجان غربی این استان می تواند در آینده به یکی از استان های سرآمد ورزش در کشور تبدیل شود.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، عبدالله چمن گلی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت:استان آذربایجان غربی بعنوان یکی از استان های با استعداد در ورزش محسوب میشود و اکنون با آغاز طرح ملی استعدادیابی نگاه ویژه ای به توسعه ورزش پایه در استان خواهیم داشت.
وی افزود: سال ها قبل که با استعدادیابی رئیس وقت فدراسیون والیبال در اوایل دهه ۸۰ صورت گرفت، تیم ملی والیبال با بازیکنان کشف شده در آن زمان من جمله والیبالیست های ارومیه ای توانست به یکی از قدرت های جهانی تبدیل شود و این اتفاق را باید در سایر رشته ها نیز تکرار کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی تصریح کرد: در این طرح که از فردا آغاز میشود، شرکت کنندگان در ۷ رشته کشتی، والیبال، دوومیدانی، تکواندو، قایقرانی، شمشیربازی و تیراندازی مورد غربال گری و آموزش قرار خواهند گرفت.
وی اضافه کرد: نزدیک به ۶۵۰ نفر در رشته والیبال، ۱۲۰ نفر در رشته کشتی و ۱۰۰ نفر نیز در سایر رشته ها برای آمایش و آموزش های آتی حضور خواهند یافت.
چمن گلی گفت: بجز رشته کشتی، دختران در بقیه رشته ها حضور خواهند داشت.

وی در مورد وضعیت اسپانسری ورزش در آذربایجان غربی افزود: متاسفانه نبود اسپانسر قدرتمند در استان به یکی از چالش های ورزش تبدیل شده است ولی با این وجود مسئولین شهرداری ارومیه و بخصوص شهردار این شهر تلاش زیادی برای ورزش حرفه ای بخصوص والیبال، هندبال و چند رشته دیگر صورت داده است.
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی تصریح کرد: متاسفانه عده ای بدون توجه به وضعیت ورزش استان، در حال تخریب مجموعه شهرداری ارومیه هستند که اگر انصاف را رعایت کنیم باید بصورت صادقانه و سازنده انتقاد کنیم و سعی کنیم به پیشبرد اهداف و عملکرد بهتر تیم های آن کمک کنیم.
وی اضافه کرد: باید در این شرایط از شهردار ارومیه که کمک زیادی به ورزش بویژه ورزش حرفه ای داشته تشکر و قدردانی کنیم.

چمن گلی گفت: طرح رایگان سازی سالن‌های ورزشی برای استفاده عموم در آذربایجان غربی امکان سنجی می‌شود چراکه معتقدیم قانون مجلس در مورد اجاره دادن اماکن ورزشی موفق نبوده و مانع از رشد ورزش همگانی شده است بنابراین باید به سمت رایگان سازی ورزش برای مردم حرکت کنیم.

شایان ذکر است جشنواره همگانی استعدادیابی ورزشی از فردا در سالن ۶۰۰۰ نفری غدیر ارومیه بمدت ۳ روز برگزار خواهد شد.

46


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز جشنواره همگانی استعدادیابی ورزشی در آذربایجان غربی» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-354110) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین