قطعنامه شورای امنیت موجب بن بست مذاکرات صلح می شود

به گزارش خبرگزاری رسا، دونالد ترامپ شب گذشته در صفحه شخصی خود در سایت تویتر نوشت که بزرگ ترین ضربه به رژیم صهیونیستی در سازمان ملل این است که مسیر مذاکرات سازش سخت تر و پیچیده تر شود اما در هر صورت ما آن را دوباره اصلاح خواهیم کرد.

این در حالی است که ترامپ روز جمعه گذشته در واکنش به تصویب قطعنامه ضد شهرک سازی رژیم صهیونیستی در شورای امنیت تصریح کرد که پس از 20 ژانویه و ورود او به کاخ سفید همه چیز تغییر خواهد کرد.

شورای امنیت سازمان ملل در اقدامی بی سابقه پیش نویس قطعنامه پیشنهادی چهار کشور مالزی، ونزوئلا، نیوزلند و سنگال در محکوم کردن شهرک سازی رژیم صهیونیستی و درخواست برای توقف سریع آن را تصویب کرد. 14 عضو شورای امنیت به این قطعنامه رای مثبت دادند و تنها آمریکا رای ممتنع داد.

به نوشته مرکز اطلاع رسانی فلسطین، دونالد ترامپ رییس جمهور جدید آمریکا قبل از طرح قطعنامه مذکور در شورای امنیت از باراک اوباما خواسته بود آن را وتو کرد اما دولت اوباما برای نخستین بار از وتوی قطعنامه ضد شهرک سازی رژیم صهیونیستی در شورای امنیت امتناع ورزید./847/ب102/د


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قطعنامه شورای امنیت موجب بن بست مذاکرات صلح می شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( رسا نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-359072) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : رسا نیوز