تعطیلی مدارس مروج افراط‌گرایی در پاکستان

به گزارش خبرگزاری رسا، دولت ایالت سند پاکستان فعالیت ۲ هزار و ۳۰۹ مدرسه غیر قانونی مروج افراط‌گرایی در سند را ممنوع اعلام کرده است.

این اقدام پاکستان در حالی صورت گرفته است که طبق آمار رسمی دولت بیش از ۱۰ هزار مدرسه غیر قانونی با بیش از یک میلیون طلبه در سند وجود دارد که ۸۱۸ نفر آنان از طلاب خارجی هستند.

مقامات پاکستان اعلام کردند که تعدادی از این مدارس در زمین‌های غصبی ساخته شده است و بیشتر بدون مجوز فعالیت می‌کردند.

به گفته مقامات دولتی لایحه رسمی نظارت بر مدارس دینی با وجود حمایت قاطع اعضای مجلس ایالت سند به خاطر فشار گروه‌های افراطی مذهبی تصویب نشده است.

به نوشته ایکنا، یک عضو ارشد وزارت کشور پاکستان گفت: نظارت و ثبت‌کردن مدارس در طرح ملی مبارزه با تروریسم قرار داشته؛ اما این کار تاکنون صورت نگرفته است.

ماه گذشته نیز دولت ایالتی سند در گزارش خود آورده بود که حدود ۹۳ مدرسه فعالیت تروریستی داشته‌اند که قرار بود با آن‌ها برخورد شود؛ اما هنوز هیچ اقدامی انجام نشده است.

در پاکستان ۱۰ هزار مدرسه به‌صورت غیر قانونی فعالیت دارند که نقش عمده‌ای در گسترش خشونت و افراط‌گرایی دارند؛ اما به خاطر فشار گروه‌های سیاسی ـ مذهبی سلفی و افراطی‌های اهل سنت، دولت هیچ‌گاه اقدامی مؤثر علیه این مدارس انجام نداده است./847/ب102/د


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تعطیلی مدارس مروج افراط‌گرایی در پاکستان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( رسا نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-359073) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : رسا نیوز