جنگنده‌های F-16 لهستان به موشک‌های جدید آمریکایی مجهز می‌شوند

بین الملل > اروپا - ایسنا نوشت: وزارت دفاع لهستان اعلام کرد: ورشو توافقنامه‌ای را با آمریکا برای خرید موشک‌های کروز و هوابه هوای جدید برای جنگنده‌های F-16 خود امضا کرده است؛ توافقی که براساس گزارشات حدود 200 میلیون دلار ارزش دارد.

به گزارش پایگاه اینترنتی راشاتودی، وزارت دفاع لهستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: 20 دسامبر سال جاری میلادی بارتوس کووناکی، مسئول امور داخلی در وزارت دفاع لهستان شخصاً با مقامات پنتاگون دیدار کرده و توافقنامه‌هایی را برای خرید موشک‌هایی جدید برای جنگنده‌های چند منظوره F-16 لهستان امضا کرده‌اند.

این توافق که براساس برنامه فروش خارجی ادوات نظامی آمریکا نهایی شده، ارسال سه نوع موشک را برای جنگنده‌های F-16 لهستان در نظر دارد.

این موشک‌ها شامل موشک‌های هوابه هوای AIM-9X، موشک‌های میانبرد هوابه هوای AIM-120 که موشک‌های هدایت راداری هستند و موشک‌های هوابه سطح رادارگریز AGM-158B موسوم به (JASSM-ER)که بردی برابر با 1000 کیلومتر دارد، می‌باشد.

در ادامه بیانیه وزارت دفاع لهستان آمده است: فروش موشک‌های JASSM-ER توسط دولت آمریکا به کشور دیگر نیازمند مجوز کنگره آمریکاست. لهستان تنها کشوری است که مجوز خرید این نوع تسلیحات را دریافت کرده است.

52310


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جنگنده‌های F-16 لهستان به موشک‌های جدید آمریکایی مجهز می‌شوند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-359099) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین