بازگشت نفت آمریکا به بازار

به گزارش افکارنیوز،

 شبکه خبری بلومبرگ گزارش داد که انگس راجر، رئیس بخش پژوهش بالادستی نفت و گاز در مؤسسه وود مکنزی، اعلام کرد: رشد قیمت نفت انگیزه تولیدکنندگان نفت شیل در آمریکا را برای افزایش فعالیت بالا می‎برد.

وی گفت: بازگشت تولیدکنندگان نفت به کار، نیازمند زمان است و بنا بر این، سال ٢٠١٧ میلادی سال گذار در صنعت نفت خواهد بود.

به گفته وی، در سال جاری میلادی حدود ٧٠٠ هزار بشکه از تولید روزانه آمریکا کاسته شد و مؤسسه وود مکنزی پیش‎بینی می‎کند که تا پایان سال ٢٠١٧ میلادی، ٣٠٠ هزار بشکه از این تولید به بازار بازگردد.

این کارشناس نفتی گفت: در سال ٢٠١٨ میلادی اگر قیمت نفت همچنان بالای ٥٥ دلار برای هر بشکه باشد، حجم بیشتری از تولید نفت آمریکا وارد بازار خواهد شد و این مسئله می‎تواند قیمت نفت را دوباره پایین بیاورد.

با این همه، راجر هشدار داد که شرکت‎های نفتی آمریکا برای افزایش تولید خود، نیازمند استمرار قیمت نفت بالای ٥٥ دلار هستند و در این صورت است که سرمایه دوباره به این بخش وارد خواهد شد.

وی اعلام کرد که سال ٢٠١٧ میلادی، دورانی هیجان انگیز برای صنعت نفت خواهد بود و بسیاری از معامله‎ها، در این سال ثمر خواهند داد.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازگشت نفت آمریکا به بازار» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( افکار نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-359106) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : افکار نیوز