ولایت فقیه و تشیع در جمهوری اسلامی ایران خاری بر چشم دشمنان است

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، مراسم گرامیداشت سالروز 9 دی به همت بسیج سازمان و با حضور دکتر سید مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، معاونین، مدیران کل و کارکنان در سالن اجتماعات دفتر مرکزی برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در جمع کارمندان سازمان تبلیغات اسلامی با بیان این مطلب که بنی اسرائیل از پیغمبر زمانشان درخواست کردند که شخصی را برای فرماندهی معرفی کند و طالوت معرفی می‌شود اما قوم بنی اسرائیل با این انتخاب مخالفت می‌کنند، در صورتیکه خداوند طالوت را برای فرماندهی تعیین کرده بود، اظهار داشت: قرآن آیه ای برای اثبات حقانیت طالوت دارد وقالَ لَهُم نَبِیُّهُم اِنَّ آیَةَ مُلکِهِ اَن یَأتِیَکُمُ التّابوتُ فیهِ سَکِینَةٌ مِن رَبِّکُم وبَقِیَّةٌ مِمّا تَرَکَ آلُ موسی وآلُ هرونَ تَحمِلُهُ المَلئکَةُ اِنَّ فی ذلِکَ لاءیَةً لَکُم اِن کُنتُم مُؤمِنین. مفسران سَکِینَةٌ مِن رَبِّکُم را ولایت کلیه الهی و آیات الهی می دانند. زیرا آیات الهی است که انسان را آرامش می دهد وخداوند در قرآن هم می‌فرمایند آیات ما به گونه ای است برای برخی از افراد هدایت کننده و برخی هم وقتی قرآن می خوانند برضلالتشان افزوده می‌شود به هرصورت بنی اسرائیل کسی برای رهبری می خواستند و خداوند شخص را معرفی کرد که در تصمیم، طراحی و اجرا توانمند بود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به این آیه وَقَالُوا لَوْ کُنَّا نَسْمَعُ أَوْ نَعْقِلُ مَا کُنَّا فِی أَصْحَابِ السَّعِیرِ از سوره ملک اظهارداشت: هم اکنون تکفیری‌ها وهابی ها و.. درحال جنگ گرم با ما هستند و درسوریه، یمن، بحرین و عراق هر روز مرتکب جنایات گوناگون شده و دشمن ما محسوب می شوند. با این وجود باید نگاهمان معطوف به خودمان هم باشد آیا نباید روشمند نظام سیاسی مان را پیش ببریم باید به این موضوع نگاه ویژه داشت که دشمن از زمانی که پرچم اسلام در ایران به اهتزاز در آمد زیرساخت های ما را هدف قرار داد از روز اول ما را در محاصر اقتصادی قراردادند و ریشه‌های مار هدف قرار دادند. بنابراین باید کار را هوشمندانه و به طور دقیق مهندسی کرده و پیش ببریم.

حجت الاسلام خاموشی تصریح کرد: در ماجرای فتنه 88 این سئوال مطرح بود اگر کشور قانون مدار نباشد و بر یک ریسمان قانونی تکیه نکیم چه پیش خواهد آمد مفهوم هرج ومرج همین است و دشمن هم به دنبال همین ایجاد هرج ومرج بود. لذا در نظام فکری و نظام تعلیم وتربیت باید به طور روشمند و درمسیر صحیح باشیم تا میزان این گونه آسیب‌ها به‌ویژه آسیب‌های اجتماعی را به حداقل برسانیم.

وی اظهارکرد: در طول مذاکرات این موضوع مشهود بود که دشمن می خواهد به هرصورت مسیر منفعت خود را مهیا سازد و البته ما هم خواهان این بودیم تا منافع دینی، انقلابی و ملی مان حفظ شود. در این بین این نظریه مطرح بود که نگاهمان معطوف به خودمان باشد و از درون کشور باید مقاوم سازی انجام بگیرد، کشورما باید از درون مسائل علمی، فناوری، سیاسی و اقتصادی را حل کند.باید دانست نظام سلطه درگام نخست به فکر استعمار و سپس استحمار کشورهایی است که تن به خواسته‌هایش داده‌اند.

عضو شواری عالی انقلاب فرهنگی در ادامه بیان داشت: در ادوار مختلف انقلاب اسلامی دشمن زیرساخت‌ها را هدف قرار داد و نظام ما نیز درهم‌آوردی با دشمن درحال پیش روی و به دنبال این است که جبهه خودی را گسترده کند دشمن هم به دنبال این موضوع است که جبهه خود را گسترش دهد در این دهه اخیر اتفاقاتی در منطقه رخ می‌دهد که دست خداوند بر آن حاکم است یکی از این موارد آشکار شدن دشمن پنهان ایران اسلامی است دشمنی پنهان با مفهوم جدید. از طرفی شعار از نیل تا فرات صهیونیسم ها را هرگز نباید فراموش کرد که نقش راه و هدف اصلی نظام سلطه است. اما ایستادگی انقلاب اسلامی در برابر آنها باعث شد که هرچه بیشترسعی کردند و گام جلوترگذاشتند از هدفشان دورتر شدند؛ به‌عنوان مثال به عراق حمله کردند و آن را تسخیر کردند اما امروز در نظام سیاسی آمریکا این موضوع مطرح است که عراق را فتح کردید و تحویل ایران داده اید.

حجت الاسلام خاموشی عنوان داشت: کم کم جریاناتی جدیدتر توسط نظام سلطه برای مقابله با نظام ایران اسلامی طراحی شد که داعش مدعی حاکمیت سرزمین های اسلامی یکی از آنها محسوب می‌شود. تمام مشکلات نظام سلطه در این موضوع خلاصه می‌شود که ولایت فقیه و نظام ایران اسلامی خواستگاه تشیع است لذا برای این خاستگاه دشمن پنهان انقلاب اسلامی در منطقه درست کرده اند و باید به آن توجه داشت این دشمن پنهان از بدو تأسیس انقلاب وجود داشته است. در فتنه 88 ما درگیر با اسرائیل بودیم لذا نظام سلطه درگیری را به داخل کشور آورد، دشمن خواهان این بود که در جبهه گسترده ای که برای ما از قبل برنامه ریزی کرده با جنگ گرم ما را درگیر کند، که حکمت و درایت رهبرمعظم انقلاب نقشه آنها را نقش برآب کرد. امروز مدافعان حرم که فقط برای دین و اهل بیت(ع) به عرصه نبرد می روند و از آرمانی دفاع می‌کنند که جبهه رو در روی نظام سلطه است تمام این موارد را گفتم تا توضیح داده باشم چرا ملت ها به دنبال رهبر می روند و در این گردنه ها و پیچ ها به یک رهبری حکیمانه نیاز دارند. و همانطور که در قبل اشاره شد رهبر حکیم انقلاب اسلامی علاوه بر مدیریت جبهه های مختلف، فعالیت و رشد علمی،اقتصادی دورن زا راهم مدیریت می‌کنند./1325/101/ب3


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ولایت فقیه و تشیع در جمهوری اسلامی ایران خاری بر چشم دشمنان است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( رسا نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-364044) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : رسا نیوز