جمجمه و سفال در دالان یک نیایشگاه تاریخی در خراسان رضوی

به گزارش افکارنیوز،

محمد طاهریان مقدم  اظهار کرد: در پی نگرانی های انجمن های حامی میراث فرهنگی و گزارشات مردمی مبنی بر حفاری های غیر مجاز در  روستای جزندر اطراف پیراکوه در ۴۵ کیلومتری شهرستان جوین ؛ مامورین یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به همراهی نیروی انتظامی وارد منطقه شدند.

وی افزود: در این بازدید میدانی و پیمایش های صورت گرفته در دالان حفر شده، جمجمه و استخوان های انسان ،سفال های تاریخی و بقایای میراثی کشف شد .

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جوین عنوان کرد: طبق بررسی صورت گرفته  این محل  در گذشته محل استقرار مردم و نیایش گاه بوده است. 

وی تصریح کرد: سودجویان علاوه بر آسیب رساندن به میراث تاریخی به منابع طبیعی نیز خسارت وارد کرده اند .

طاهریان مقدم  عنوان کرد: پس از وارد عمل شدن نیروهای یگان حفاظت و نیروی انتظامی، سودجویان از محل متواری شدند و ادواتی چون لودر، چکش برقی، موتور برق که برای حفاری در بالای کوه مستقر کرده بودند متوقف و توقیف شد. 

وی افزود: با توجه به اینکه این تپه تاریخی است در اولین گام کشت های حفاظتی در منطقه مستقر و نسبت به ثبت این تپه تاریخی اقدام خواهد شد.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جمجمه و سفال در دالان یک نیایشگاه تاریخی در خراسان رضوی» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( افکار نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-364054) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : افکار نیوز