آگاهی و بصیرت مردم سبب خلق حماسه نهم دی بود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان، حجت الاسلام آل داوود، استاد حوزه علمیه، شب گذشته در مسجد امام حسین(ع) اصفهان، گفت: پیامبراکرم(ص) در سخت ترین شرایط امت را تعلیم می دادند و لحظه ای تعلیم و تربیت را رها نکردند.

کارشناس مسائل مذهبی، ادامه داد: زمانی که ابراهیم فرزند پیامبراکرم(ص) از دنیا رفت و پیامبر(ص) در غم از دست دادن جگرگوشه خود در حزن و اندوه بودند در همان فضای حزن آلود سه سنت را نهادینه کردند، اول بحث کسوف و خرافه پرستی مردم بود که پیامبر (ص) اعلام کردند این یک پدیده طبیعی است و ربطی به پیامبر(ص) و مرگ فرزندش ندارد و باید در هنگام وقوع چنین پدیده هایی نماز آیات به جا بیاورید.

وی افزود: سنت دومی که پیامبر(ص) نهادینه کردند این بود که به امام علی (ع)دستور دادند فرزندم را غسل بده و آماده دفن کن و وارد قبر شو و او را دفن کن، عده ای گفتند پیامبر (ص) فراموش کرد بر فرزندش نماز آیات بخواند و پیامبر(ص) در جواب آنها فرمودند خواندن نماز میت بر فرد بالغ واجب است و بر این طفل نمازی واجب نبود.

حجت الاسلام آل داوود اظهار داشت: امام علی(ع) زمانی که ابراهیم را در قبر دفن کردند مردم گفتند پیامبر(ص) خودش وارد قبر نشد پس نباید پدر فرزندش را دفن کند، پیامبر اکرم(ص) فرمودند اگر توان آن را دارید که جزع فزع نکنید و از مسیر ایمان خارج نشوید می توانید خودتان فرزندتان را دفن کنید و این سومین سنتی بود که پیامبراکرم (ص) نهادینه کردند.

استاد حوزه علمیه ابراز داشت: پیامبر اکرم (ص) تا پایان عمر هدایتگری را رها نکردند و به تعلیم پرداختند ولی عده ای دست از ضلالت و گمراهی برنداشتند، حتی در لحظه پایان عمر مبارکشان دستور دادند قلم و کاغذ بیاورید چیزی بنویسم تا گمراه نشوید و این نشان می دهد که پیامبر (ص) تا لحظه آخر هم به فکر هدایت امتشان بودند.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر با توجه به هجمه های وسیع دشمن و وجود بسترهای گوناگون و جذاب برای به انحراف کشیدن نوجوانان و جوانان لازم است که خانواده ها و مربیان و فعالان فرهنگی توجه بیشتری نسبت به امر تربیت و هدایت نسل جوان داشته باشند و از ظرفیتهای موجود برای تربیت و هدایت جوانان استفاده کنند چرا که دشمن با تلاش شبانه روزی خود و استفاده از ابزارهای مختلف ارتباطی و جذابی که در حال حاضر موجود است به راحتی در حال رسیدن به اهداف سوء خود است و اگر ما در این زمینه غفلت کنیم باید در محضر خدا و پیامبراکرم(ص) جوابگو باشیم.

حجت الاسلام آل داوود تصریح کرد: در دنیای مدرن امروز بسیاری از جهالتها وجود دارد که عامل به وجود آمدن و بسط بسیاری از انها عوامل استکبار جهانی هستند تا بتوانند از جهل و ناآگاهی مردم جهان به نفع خود استفاده کنند، فتنه 88 در اثر مخفی کردن حقایق و اشاعه شایعات بی اساس از سوی رسانه ها و جریانات وابسته به استکبار و عدم روشنگری خواص و در نتیجه ناآگاهی مردم به وجود آمد و  آگاهی مردم و بصیرت آنها سبب رشته شدن پنبه های دشمن و خلق حماسه نهم دیماه شد./869/202/ب3

 

 

 


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آگاهی و بصیرت مردم سبب خلق حماسه نهم دی بود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( رسا نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-364058) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : رسا نیوز