۲ اثر صنایع‌دستی خراسان شمالی مهر اصالت یونسکو گرفت‌

به گزارش افکارنیوز،

آدینه محمد سویدانلویی ظهر امروز در همایش تخصصی گلیم سفره کردی خراسان شمالی اظهار داشت: هرساله 30 هزار مترمربع سفره کردی و گلیم سفر کردی در قالب 15 هزار تخته گلیم توسط 5 هزار نفر بافته و به بازار عرضه می‌شود.

سویدانلویی تصریح کرد: 33 میلیارد ریال تولیدات صنایع‌دستی خراسان شمالی صادر می‌شود که ظرفیت استان ما می‌تواند این مقدار را به 100 برابر رساند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی افزود: دوره‌های آموزشی برای صنعتگران برگزار شده ‌و علاوه بر آن برای بیش از 5 هزار نفر تسهیلات ارزان‌قیمت برابر با 50 میلیارد ریال در نظر گرفته و پرداخت‌ شده است.

وی با اشاره به اینکه در نظر داریم موسسه صادراتی در استان راه‌اندازی کنیم افزود: با راه‌اندازی موسسه صادراتی می‌توانیم مشکل بازار و فروش را حل کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی توسعه کارگاه‌های روستایی را از اولویت‌های دیگر میراث فرهنگی استان دانست و گفت: راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای صنایع‌دستی از دیگر برنامه‌های میراث فرهنگی استان است.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۲ اثر صنایع‌دستی خراسان شمالی مهر اصالت یونسکو گرفت‌» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( افکار نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-364067) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : افکار نیوز