رکوردشکنی رحمان، سیامند دنیا را به هیجان آورد -آکا

,[categoriy]

رکوردشکنی رحمان، سیامند دنیا را به هیجان آورد -آکا رکوردشکنی رحمان، سیامند دنیا را به هیجان آورد -آکا

آکاایران: رکوردشکنی رحمان، سیامند دنیا را به هیجان آورد

آکاایران:  

سیامند رحمان با وزنه هایی که در بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ مهار کرد، دنیا را به هیجان آورد.

به گزارش آکاایران: رکوردشکنی رحمان، پنجمین لحظه برتر ۲۰۱۶

سایت کمیته بین المللی پارالمپیک در ادامه گزارش های خود درباره ۵۰ لحظه برتر سال ۲۰۱۶ میلاد، درخشش سیامند رحمان در بازی های ۲۰۱۶ ریو را به عنوان پنجمین لحظه برتر سال جاری میلادی معرفی کرد.در گزارش این سایت آمده است:

«سیامند رحمان به عنوان وزنه بردار دسته فوق سنگین وزن، در جریان برگزاری بازی های پارالمپیک ریو یکی از هیجان انگیزترین ماجراها را رقم زد؛ اینکه آیا می تواند وزنه بالای ۳۰۰ کیلوگرم را مهار کند یا نمی تواند.

وی در دو سال باقی مانده تا بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ موفق شد ۹ بار رکورد جهان را بهبود ببخشد و پرسشی که بر لب همه نقش بسته بود، این بود که آیا می تواند به رکورد جادویی ۳۰۰ کیلوگرم برسد یا خیر. پاسخ باورنکردنی بود؛ رحمان موفق شد با رکورد جهانی ۳۱۰ کیلوگرم به کار خود در این بازی ها پایان دهد. وی با این حرکت، شماره پنجم ۵۰ لحظه برتر بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو را به خود اختصاص داد.

رحمان در بازی های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن کار خود را آغاز کرد. وی در دسته به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم موفق شد با شکست هموطن خود منصور پورمیرزایی با مهار وزنه ۲۸۰ کیلوگرمی به مدال طلا دست پیدا کند.

وی در گفت وگویی که دسامبر سال ۲۰۱۳ با سایت کمیته بین المللی پارالمپیک انجام داد، گفت که در تمرینات به طور مرتب وزنه ۳۰۰ کیلوگرمی را مهار می کند. صحبت های او پس از رکوردشکنی پورمیرزایی در دسته به اضافه ۱۰۷ کیلوگرم با مهار وزنه ۲۷۶ کیلوگرم در رقابت های مالزی مطرح شد.

رحمان در سال ۲۰۱۴ با مهار وزنه ۲۸۵ کیلوگرم به عنوان قهرمانی جهان رسید و در آخرین رقابت پیش از بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو موفق شد وزنه ۲۹۶ کیلوگرم را در دبی مهار کند.

این وزنه بردار ۲۸ ساله که ۱۶۹ کیلوگرم وزن دارد، در پارالمپیک ریو در حرکت اول خود وزنه ۲۷۰ کیلوگرمی را مهار کرد. او در سالن ریو سنترو در دومین حرکت خود به رکورد تاریخی ۳۰۰ کیلوگرم رسید و سپس در حرکت سوم خود موفق شد وزنه ۳۰۵ کیلوگرمی را مهار کند.

رحمان گفت: به محض اینکه فهمیدم رکورد ۳۰۰ کیلوگرم را شکسته ام، به هموطنانم فکر کردم، همچنین درباره طرفداران ورزش در سراسر جهان. آن، یک لحظه جادویی بود.

وی افزود: با حمایت فدراسیون جانبازان و معلولان و کمیته ملی پارالمپیک ایران موفق شدم بهترین نتایج را در تمرینات کسب کنم و قصد داشتم رکوردی تاریخی را در بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو به ثبت برسانم. این نوع از تمرینات و قولی که به مردم داده بودم، احساسی را برای من وجود آورد که فکر می کردم می توانم ادامه دهم و برای مهار وزنه های بیشتر به تلاش خود ادامه دادم.

اما کار رحمان تمام نشده بود. او یک فرصت دیگر برای مهار وزنه داشت و در حالی که هیئت داوران انتظار نداشت، وزنه ۳۱۰ کیلوگرمی را بالای سر برد.

او در حالی که همه حاضران در سالن سکوت اختیار کرده بودند، یکی از بزرگ ترین صحنه های پارالمپیک را رقم زد.»


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رکوردشکنی رحمان، سیامند دنیا را به هیجان آورد -آکا» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( آکا ایران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-364087) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : آکا ایران