برف ارتفاعات کوهرنگ آب شد

به گزارش افکارنیوز،

شاهرخ پارسا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی روزهای اخیر 215 میلیمتر باران در شهرستان کوهرنگ بارید که طی آن ارتفاع 45 سانتیمتری برف را در این شهرستان به طور کامل آب کرد.

وی ادامه داد: این درحالی است که سال گذشته در همین روز ارتفاع برف در شهرستان کوهرنگ 115 سانتیمتر بود و براساس میانگین بلند مدت، حد استاندارد ارتفاع برف برای چنین تاریخی باید 55 سانتیمتر باشد.

پارسا، آب شدن برف در استان در زمان فصل زمستان را نگران کننده دانست و تصریح کرد: برای ذخیره مطمئن آب در استان نیازمند بارش برف هستیم و این درحالی است که با تغییر الگوی بارش ها از برف به باران و آب شدن ارتفاع ناچیز برف در استان، بیم آن می رود که خشکسالی همچنان تداوم یابد.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: اگرچه بارش باران در استان طی ماه های اخیر قابل توجه بوده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته از افزایش 23 درصدی برخوردار شده اما از آنجا که آب باران ظرف 48 ساعت از استان خارج و به استانهای همجوار سرریز می شود نقش مهمی در جبران افت آبهای زیرزمینی ندارد.

چهارمحال و بختیاری سرچشمه 2 رودخانه کارون و زاینده رود و سرچشمه بخشی از رودخانه دز است.

کاهش نزولات جوی در چهارمحال و بختیاری طی 9 سال اخیر، استان های اصفهان و خوزستان را دچار تنش آبی کرده است.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برف ارتفاعات کوهرنگ آب شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( افکار نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-364098) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : افکار نیوز