روستای روتان دهکده قرآنی هرمزگان

به گزارش افکارنیوز،

  علیرضا درویش نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در دومین نشست هماهنگی دومین جشنواره قرآنی «مدهامّتان» ویژه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد روستایی کشور، توجه به قرآن و پردازش به آن را یک اصل ثابت در نظام هستی دانست و تصریح کرد: اگر به بحث معرفت‌شناسی عرفانی توجه کنیم پی خواهیم برد که قرآن، قبل از اسلام نیز اصالت داشته است و آن چه در قرآن هست همزار بشر است.

 

 وی چگونگی پردازش قرآن را مهم برشمرد و از تکثر فعالیت ها به‌عنوان یکی از وجوه پردازش قرآن نام برد و افزود: در برنامه‌های قرآنی باید به خلاقیت، جذابیت و پرداختن به همه ابعاد نظیر مفاهیم، تفسیر روان و ... توجه شود.

 

 دکتر درویش نژاد با ذکر این مطلب که توجه به تفسیر و مفاهیم همراه با جذابیت به تکثر فعالیت‌ها کمک می‌کند، بر توجه جدی به مقوله‌های خلاقیت و جذابیت در جشنواره قرآنی «مدهامتان» کانون‌های مساجد روستایی تأکید کرد.

 

 وی با اشاره به پیشنهاد کارگروه اجرایی جشنواره مبنی بر حضور عشایر در این رخداد، خاطرنشان کرد: تنوع شرکت‌کننده‌ها از قومیت‌های مختلف در قالب جامعه روستایی و عشایری همراه با پوشش محلی هر منطقه بر زیبایی و جذابیت جشنواره خواهد افزود.

 

 این مقام مسئول در ادامه بابیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه خود می‌داند که هم ازلحاظ اعتقادی و هم ازنظر سازمانی از برنامه‌های قرآنی حمایت کند، تصریح کرد: در سیاست‌های کلی فرهنگ و ارشاد اسلامی، قرآن و عترت اصل و محور محسوب می‌شوند و مابقی فعالیت‌ها در ذیل آن صورت می‌پذیرد.

 

 وی با اشاره به وجود معاونت قرآن و عترت و انتخاب دبیرستادعالی کانون‌های مساجد به‌عنوان مشاور وزیر، اذعان کرد: تحقق این مهم، بیانگر مبنایی بودن قرآن و عترت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

 

 گفتنی است؛ دومین جشنواره قرآنی «مدهامّتان» ویژه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد روستایی کشور در دهه سوم بهمن‌ماه سال جاری به میزبانی کانون فرهنگی هنری موعود(عج) روستای روتان دهستان شهید مردان بخش بمانی شهرستان سیریک در شرق استان هرمزگان برگزار می‌شود.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روستای روتان دهکده قرآنی هرمزگان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( افکار نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-364104) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : افکار نیوز