کود نیترات طلای سفیدجنوب کرمان شد

به گزارش افکارنیوز،

  با آغاز فصل کاشت محصولات کشاورزی در شهرستان رودبار جنوب مشکلی دیگر سد راه کشاورزان این منطقه قرار گرفت.

مشکل نبود کود نیترات دولتی ، که سال گذشته قیمت هرکیسه آن دربازار آزاد 40 هزارتومان بود و امسال با افزایش 5برابری  به 200 هزارتومان رسید و در بین کشاورزان به  طلای سفید معروف شد.

کود دی آمینیوم فسفات تا مرز 150 هزارتومان و کشاورزانی که توان خرید کیسه کود راندارند تنها مجبور به خرید چند کیلوگرم از آن هستند و در برخی از روز ها باهمین قیمت بالام هم کمیاب است و کود پیدا نمیشود.

بعضی از کشاوزان رودباری می گویند ما مجبور هستیم با چهار ماه زحمت کشی،و هزینه های هنگفت مانند همین کود در زمان برداشت  محصول خود را به قیمت پایین به واسطه ها بفروشیم و آن ها بدون یک ریال خرج و مخارج و بی خوابی و... به دو برابر آنچه از ما خریده اند، محصول را می فروشند و علی رغم تمام کارهای طاقت  فرسا در  زمین های کشاورزی ضرر اصلی را ما می بینیم که محصول روی دستمان می ماند.

لذا خواهشمندیم از تمامی مسئولین مربوطه و اجرایی شهرستان رودبارجنوب به این موضوع رسیدگی نمایند مسئولان به داد کشاورزان رودباری برسید.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کود نیترات طلای سفیدجنوب کرمان شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( افکار نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-364108) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : افکار نیوز