دلیل افشای آمار تروریست‌های سعودی

به گزارش افکارنیوز،

 وزیر کشور عربستان روز گذشته در حالی تعداد اتباع سعودی را که به گروههای مختلف تروریستی در نقاط مختلف جهان ملحق شده اند اعلام کرد که معلوم نیست در این خصوص به چه منبع و مرکز تحقیقاتی استناد کرده است.

وی در این خصوص آماری در نهایت دقت ارائه و اعلام کرد آن دسته از اتباع سعودی که به گروههای مختلف تروریستی در نقاط مختلف جهان ملحق شده اند، در یمن، عراق و سوریه پراکنده هستند.

این وزیر سعودی بر اساس مرکز آمار وهابی ، ارقامی را در مورد پراکندگی تروریست های تروریستی در منطقه اعلام کرد و گفت که حدود یک هزار داعشی از اتباع سعودی در سوریه و فقط پنج نفر از آنان در عراق هستند.

نکته قابل توجه اینکه آل سعود بدون هیچ توجیهی تعداد داعشی های سعودی را فقط بر اساس اصل ترس از برملا شدن واقعیت ها اعلام کرده است حال آنکه بزرگترین مراکز تحقیقاتی و مطالعاتی جهان اعلام کرده اند که 90 درصد تفکرات عربستان به تفکرات داعشی نزدیک است و ما نیز بر اساس تجربه و دلایل و مستندات اعلام می کنیم که آل سعود تفکرات وهابی را بر نسل های مختلف سرزمین حجاز تحمیل کرده و به صدور این تفکرات اقدام کرد تا جایی که اکنون همین تفکرات همچون وبا گریبانگیر دنیا شده است.

چه بسا اظهارات وزیر کشور عربستان و ارائه آماری که یک درصد آمار واقعی را نیز شامل نمی شود، مضحک باشد اما ارائه این آمار نه به دلایل اخلاقی و یا تلاش برای حفظ وجهه عربستان ارائه نشده است بلکه چه بسا سعودی ها از طریق اخبار مطلع شده باشند که قرار است یک کنفرانس سیاسی در آستانه و در خصوص سوریه برگزار شود از همین در صدد برآمده اند این آمار را اعلام کنند و دست پیش بگیرند حال آنکه فراموش کرده اند که سرزمین آنان منبع تروریستی است که امروز گریبان دنیا را گرفته است، از همین رو آنچه اکنون مهم است قطع سر این اژدها است نه سرگرم شدن به دم آن.

این در حالی است که  وزارت کشور عربستان روز گذشته ضمن فاش کردن آمار سعودی هایی که به صف گروههای مختلف تروریستی در نقاط  پرتنش جهان ملحق شده اند ، محل حضور بیشتر آنان را نیز اعلام کرد.

منصور ترکی سخنگوی وزارت کشور عربستان اعلام کرد که سوریه در صدر فهرست مناطق پرتشی قرار دارد که بیشتر سعودی هایی که به تروریست ها ملحق شده اند در آنجا بسر می برند، تا جایی که به طور کلی بیش از 70 درصد از این افراد در سوریه حضور دارند و سپس یمن در جایگاه دوم قرار داشته و پس از آن به ترتیب افغانستان و عراق قرار دارند.

الترکی در توضیح این مطلب افزاد، 70درصد کل سعودی های ملحق شده به گروههای تروریستی در مناطق مختلف جهان در سوریه به سر می برند و تعداد آنان بالغ بر یک هزار و 540 نفر است و تعداد این افراد در یمن 147 نفر و در افغانستان و پاکستان 31 نفر است.

وی آمار تروریست های سعودی در عراق را نیز پنج نفر اعلام کرده و گفت، در مورد محل حضور 297 نفر دیگر اطلاعی در دست نیست.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دلیل افشای آمار تروریست‌های سعودی» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( افکار نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-364109) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : افکار نیوز