روايت آرمان از استقرار گشت ارشاد در بزرگراه‌ها

اين روزنامه با اشاره به عنوان نبض ديپلماسي اروپا در‌تهران، آورد: فدريكا موگريني مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا صبح ديروز در راس هياتي از هفت كميسيونر اين اتحاديه وارد تهران شد. اين دومين سفر موگريني به ايران از زمان تصدي در اين سمت و اولين سفر پس از اجرايي شدن برجام (برنامه جامع اقدام مشترك) است و حضور اين هيأت اروپايي براي اولين بار در تاريخ مناسبات دوجانبه ايران و اتحاديه اروپا صورت گرفته است. سفر موگريني كه پس از توافق صورت گرفته بين ايران و اتحاديه اروپا براي برگزاري ساليانه دو دور گفت‌وگو در سطح معاونان و يك دور در سطح وزير خارجه ايران و مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا انجام شد، در راستاي گسترش مناسبات ايران با اين اتحاديه و پس از فراز و نشيب‌هاي زياد در سال‌هاي اخير به ويژه در دوران اعمال تحريم‌ها عليه ايران، داراي اهميت است.
قاليباف از شهرداري مي‌رود؟، از ديگر عنوان هاي روزنامه آرمان است، در تشريح اين خبر مي خوانيم: شنيده‌ها حكايت از آن دارد كه حجت‌الاسلام سيد ابراهيم رئيسي، در ديداري كه با شهردار تهران داشته است، پيشنهاد قائم مقامي آستان قدس رضوي را مطرح كرده است. اگر محمدباقر قاليباف اين پيشنهاد را بپذيرد، جايگزين مهدي عزيزيان خواهد شد. اگر خبر پيشنهاد قائم‌مقامي به قاليباف تاييد شود، دو راهي سختي در پيش روي شهردار تهران قرار خواهد گرفت. اظهر من الشمس است كه در دنياي قاليباف، سمت رياست‌جمهوري، فراموش‌ناشدني است.
اين روزنامه با انتخاب عنوان وام ازدواج 10 ميليون شد، مي نويسد: نمايندگان مجلس در جريان رسيدگي به بخش‌هاي هزينه‌اي لايحه‌ بودجه 95 كل كشور تسهيلات قرض‌الحسنه ازدواج را براي هر يك از زوجين تا 10 ميليون تومان افزايش دادند. مجلس در مصوبه‌اي مقرر كرد تسهيلات قرض‌الحسنه ازدواج براي هر يك از زوجين از سه ميليون تومان به 10 ميليون تومان با دوره‌ بازپرداخت چهار ساله افزايش مي‌يابد.
روزنامه آرمان با درج عنوان تداوم همكاري‌هاي نظامي ايران و روسيه، نوشت: پس از ارسال محوله اس 300 از سوي مسكو به تهران اكنون قرار بر اين است كه حسين دهقان وزير دفاع ايران با هدف شركت در همايش سالانه بين‌المللي امنيت در مسكو و ديدار و رايزني با همتاي روسي اش جهت خريد سوخو- 30 به اين كشور سفر كند. شايان ذكراست كه علي لاريجاني رئيس مجلس نيز به دعوت ناريشكين رئيس مجلس دوماي روسيه براي شركت در نشست روساي مجالس اوراسيا به مسكو سفر مي‌كند.
اين روزنامه همچنين در صفحه نخست به بررسي عنوان هاي «آيت ا... هاشمي در ديدار استفان وايل مطرح كرد: بدعهدي‌ بعضي از طرف‌هاي مذاكره»، «دغدغه‌ «پول نفت»»، «تبليغات هيجاني ضد تبليغي براي عارف!» و «روحاني: اسلام هراسي توطئه صهيونيستي است» پرداخت.
روزنامه آرمان در ستون يادداشت هاي اختصاصي عنوان «شايستگي هاي نايب رئيس مجلس» را به قلم بهروز نعمتي و در ستون سرمقاله عنوان «ايران شريكي مطمئن براي اروپا» نوشته علي اكبر فرازي را به چاپ رساند.
*گروه اطلاع رساني
پژوهشم**9368**2002

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روايت آرمان از استقرار گشت ارشاد در بزرگراه‌ها» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3684) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا