انجمن های سیاسی تركیه :سازمان همكاری اسلامی برای آزادی قدس تلاش كند

به گزارش ایرنا ، این تظاهرات عصر جمعه و همزمان با پایان یافتن نشست سران سازمان همكاری اسلامی در استانبول با دعوت انجمن جوانان آناتولی و با مشاركت شماری از انجمنهای سیاسی و هواداران حزب اسلامگرای سعادت تركیه برگزار شد.
تظاهركنندگان در حالی كه از میدان تقسیم به سوی میدان گالاتاسرای راهپیمایی می كردند ، شعار اتحاد امت اسلامی ، اتحادیه اسلامی آری ، اتحادیه اروپا نه و وظیفه سازمان همكاری اسلامی آزاد كردن قدس است سر دادند.
« علی اوغور بولوت » رئیس شعبه استانبول انجمن جوانان آناتولی در سخنرانی خود در این محل گفت: جهان اسلام با بحران و فاجعه رو به رو است ، سازمان همكاری اسلامی را به انجام وظیفه اصلی خود برای تامین وحدت امت اسلامی و آزادی قدس دعوت می كنیم.
« بیرول آیدین» معاون حزب سعادت تركیه نیز در سخنرانی خود در این محل بر لزوم تلاش برای پایان دادن به درگیری ها، خونریزی ها و مظلومیت ها در جهان اسلام تاكید كرد و گفت: جهان اسلام با بحرانها و مصیبتها دست بگریبان است ، مسلمانان در آرزوی ثبات و رفاه هستند ، ما خواهان وحدت و بادری در جهان اسلام هستیم و باید پلهای قوی و محكم میان كشورهای اسلامی ایجاد شود.
این تظاهرات در حالی برگزار شد كه ساعاتی پیش در فاصله چند متری این محل، اجلاس سران سازمان همكاری اسلامی بدون قرائت بیانیه پایانی به علت مخالفت برخی اعضا به كار خود پایان داد
نشست سران سازمان همكاری اسلامی امروز (جمعه ) در استانبول با صدور بیانیه ای به كار خود پایان داد.بیانیه این نشست به علت مخالفت برخی اعضا قرائت نشد.
این اجلاس باوجود تلاش عربستان بدون حضور السیسی رئیس جمهوری مصر و با شكست طرح مثلث عربستان، مصر و تركیه برگزار شد.
رییس جمهوری كشورمان در راس هیاتی در این نشست دو روزه شركت داشت.
دكتر روحانی دیروز از سخنرانان اصلی نشست سران كشورهای اسلامی بود كه بیش از 30 كشور در سطح رئیس جمهوری و رئیس دولت در آن حضور داشتند.
دكتر روحانی در سخنرانی خود اعضای سازمان همكاری اسلامی را به تلاش برای همبستگی كشورهای اسلامی و پرهیز از وحدت شكنی دعوت كرد.
همزمان با این نشست، تركیه ریاست دوره ای سازمان همكاری اسلامی را برای یك دوره سه ساله از مصر تحویل گرفت.
رئیس جمهوری اسلامی ایران در حاشیه این نشست دو روزه، دیدارهای دوجانبه ای با سران كشورهای اسلامی انجام داد و شب گذشته در جمع گروهی از ایرانیان ، فرهیختگان و بازرگانان ایرانی مقیم استانبول حضور یافت.
شبك **خاورم ** 2010**1917

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انجمن های سیاسی تركیه :سازمان همكاری اسلامی برای آزادی قدس تلاش كند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-369) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا