امام جمعه هشترود:اعتكاف فرصتي براي تزكيه روح است

حجت الاسلام علي رحيمي، روز يكشنبه در جلسه ستاد ساماندهي شئون فرهنگي در اين شهرستان، افزود: اعتكاف موجب ارتقاي درجات روحاني و معنوي انسان مي شود و در مورد اين عمل حسنه، در دين مبين اسلام تاكيدهاي زيادي شده است.
وي با اشاره به تاثير برنامه ريزي مناسب براي جذب جوانان به مراسم هاي مذهبي، اظهار كرد: تنوع برنامه هاي فرهنگي و شيوه اجراي آن ها بين معتكفان، آثار و بركات زيادي در زندگي اجتماعي آن ها برجاي مي گذارد.
امام جمعه هشترود با بيان ضرورت فضاسازي مناسب مساجد براي آيين اعتكاف، يادآور شد: ايجاد فضاي دلنشين و زيباسازي مساجد و مكان هاي مقدس كه مراسم اعتكاف در آن ها برگزار مي شود، موجب جذب جوانان بيشتر به اين مراسم مي شود.
حجت الاسلام رحيمي، با تاكيد بر همكاري نهادها و مردم براي برگزاري اين آيين، خواستار حضور گسترده جوانان در آيين اعتكاف شد.
حجت‌الاسلام يعقوب اباذري، مسوول ستاد اعتكاف هشترود نيز در اين جلسه با بيان اثرات معنوي سنت حسنه اعتكاف در جامعه و به ويژه نسل جوان، گفت: مسوولان بايد حضور جوانان در برنامه هاي معنوي و انسان ساز را مغتنم شمرده و از آنان به‌ عنوان مولفه هاي اصلي گسترش معنويت در جامعه، در اين زمينه استفاده كنند.
شهرستان هشترود با حدود 70 هزار نفر جمعيت در 120 كيلومتري جنوب شرقي تبريز مركز آذربايجان شرقي واقع است.
7486/8023/6183

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام جمعه هشترود:اعتكاف فرصتي براي تزكيه روح است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3735) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا