ضريب ايدز از طريق خون و فرآورده هاي آن در حد صفر است

به گزارش روز يكشنبه ايرنا از سازمان انتقال خون، عباس صداقت افزود: اين سازمان مسئوليت تست(آزمايش) هاي تائيدي ايدز(HIV) و هپاتيت را براي برنامه هاي كشوري به خوبي عهده دارشده و اين تلاش و موفقيت بارها توسط نهادهاي متولي و سازمان جهاني بهداشت و برنامه جهاني ايدز مورد تقدير قرار گرفته است.
وي خاطر نشان كرد : تداوم اهداي خون مستمر، ترغيب اهدا كنندگان براي اهداي آگاهانه و دور از پاداش و تامين خون و فرآورده هاي درماني صد درصد سالم و كافي در سرلوحه كار دفتر برنامه ريزي جذب و نگهداري اهدا كنندگان سازمان انتقال خون قرار دارد.
صداقت خودكفايي در امر اهداي خون را در 9 قطب كشور از ديگر برنامه هاي اين دفتر خواند و افزود: بايد اين خودكفايي ما را از فراخوان هاي اهداي خون در تمامي استان هاي كشور بي نياز كند.
وي با اشاره به رويكرد سازمان انتقال خون در خصوص ارتقاي كيفي خون و فرآورده هاي درماني گفت: يكي از برنامه هاي سال 95 اين سازمان ارتقاي اهداي خون بانوان است .
وي افزود: بانوان ، نيمي از جمعيت كشور به شمار مي آيند كه به تجربه ثابت شده است خود مراقبتي بيشتري دارند و در تربيت خانواده موثرترند؛ بدين ترتيب جلب مشاركت زنان در اهداي خون و ترويج اين فرهنگ در ميان آنان از اولويت هاي كاري اين سال است.
سرپرست دفتر برنامه ريزي جذب و نگهداري اهدا كنندگان سازمان انتقال خون با اشاره به ساماندهي اهدا كنندگان بار اول و فرهنگ سازي براي خود مراقبتي و استمرار يافتن اين اهدا كنندگان گفت: افزايش مشاركت جوانان براي ترويج اهداي خون آگاهانه از اولويت هاي سال 95اين سازمان است.
در زمان حاضر حدود 30 هزار مبتلا به ويروس ايدز شناسايي شده اند كه بر آورد مي شود چهار برابر اين شمار در كشور داراي اچ آي وي مثبت هستند كه شناسايي نشده اند و تاكنون نيز حدود هفت هزار تن از مبتلايان فوت شده اند.
نخستين مورد مبتلا به ايدز در ايران در سال 1365 گزارش شد.
اجتمام**2181**1776

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضريب ايدز از طريق خون و فرآورده هاي آن در حد صفر است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3736) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا