يك مسئول سازمان ملل: تشكيل ائتلاف بين المللي كارآمد، تنها راه مبارزه با تروريسم است

به گزارش خبرگزاري رسمي سوريه (سانا) «منذر منذر» در جلسه هم انديشي با عنوان 'خطرهاي اقدامات تروريستي براي صلح و امنيت جهاني' در نيويورك افزود: سوريه به عنوان اصلي ترين كشور منطقه در مبارزه با تروريسم بايد از اعضاي اصلي اين ائتلاف باشد.
وي اضافه كرد: هرگونه تلاش براي مبارزه با تروريسم كه برخلاف قوانين بين المللي و منشور سازمان ملل متحد و بدون هماهنگي و همكاري كامل با كشور فعال در اين زمينه انجام شود ناكام خواهد ماند.
منذر بيان كرد: سوريه از پيشنهادهاي رييس جمهوري روسيه براي مبارزه با تروريسم حمايت مي كند.
وي نسبت به استفاده برخي كشورها از تروريسم به عنوان ابزار سياست خارجي خود و چشم پوشي از اقدامات كشورهاي حامي تروريسم، هشدار داد و گفت: اين اقدامات در مسير تلاش هاي بين المللي براي مبارزه با تروريسم سنگ اندازي مي كند.
قائم مقام نماينده دائم سوريه در سازمان ملل اضافه كرد: تلاش برخي كشورهاي عضو سازمان ملل براي دخالت نظامي در سوريه به بهانه مبارزه با گروه داعش و بدون هماهنگي با دولت سوريه، زيرپا گذاشتن منشور سازمان ملل متحد و به بازي گرفتن قوانين بين المللي است.
منذر به نيابت از دولت سوريه از شوراي امنيت و سازمان ملل خواست كه قوانين ويژه اي را براي مبارزه با تروريسم تصويب و قطعنامه هاي شماره 1267، 1373، 1624، 2170، 2178، 2199 و 2253 و راهبرد جهاني سازمان ملل براي مبارزه با تروريسم را به صورت كامل و بدون سياسي كاري و چشم پوشي از گزارش هاي موثق برخي اعضا درباره پشتيباني برخي كشورها از تروريسم، اجرا كنند.
وي از سازمان ملل درخواست كرد كه كشورهاي حامي تروريسم را بازخواست كرده و از آن ها بخواهد از نقض قوانين بين المللي و منشور سازمان ملل دست بردارند.
منذر افزود: سكوت سازمان ملل دراين باره، به معناي پيام تسامح اشتباه با تروريست ها و حاميان آن هاست.
وي، خواستار مبارزه با نفرت زايي، انديشه هاي تكفيري و تندروانه ويرانگر و آموزه هاي اشتباهي شد كه ارتباطي با اديان و تمدن بشري ندارد.
قائم مقام نماينده سوريه در سازمان ملل گفت: اين سازمان بايد با تحريك و تشويق به تروريسم و خشونت، تبعييض و سركوب بر اساس دين و تابعيت، نژاد، رنگ و يا جنسيت و ديگر عواملي كه به مجازات دسته جمعي انسان ها تبديل شده است، مبارزه كند.
منذر افزود: بايد با هماهنگي و تلاش هاي مؤثر، با پديده تروريست هاي خارجي كه شمار آن ها بر اساس گزارش هاي سازمان ملل از ده ها هزار نفر فراتر رفته، مبارزه كرد.
وي اضافه كرد: بر اساس گزارش هاي سازمان ملل افزون بر 30 هزار تروريست از 115 كشور در سوريه حضور دارند و ملت اين كشور را مي كُشند و تمدن و دستاوردهاي اقتصادي و تأسيسات زيربنايي آن را ويران مي كنند.
منذر اظهار كرد: بايد براي كنترل مرزها و انهدام باندهاي اعزام تروريست ها تلاش كرد و در اين باره بايد مبادله اطلاعات انجام شود.
قائم مقام نماينده دايم سوريه در سازمان ملل بر خشكاندن منابع تروريسم بويژه كمك هاي مستقيم برخي كشورها به گروه هاي تروريستي كه از طريق تجارت غيرقانوني نفت سوريه، محصولات، آثار باستاني و دارايي هاي فرهنگي به غارت رفته به تروريست ها كمك مي كنند، تأكيد كرد.
منذر بر مخالفت سوريه با تخريب ميدان ها و تأسيسات نفتي و گازي كشور و ديگر زيرساخت هايي كه ملت سوريه در دوره بازسازي به آن ها نياز دارد، توسط ائتلاف آمريكايي موسوم به مبارزه با تروريسم به بهانه مبارزه با گروه تروريستي داعش تأكيد كرد.
وي، خواستار جلوگيري از استفاده تروريست ها از فناوري هاي ارتباطي، اينترنت، شبكه هاي اجتماعي و تلويزيوني، راديويي و تبليغات و فريب جوانان و جذب جوانان توسط آن ها شد.
منذر گفت: بايد از دستيابي تروريست ها به سلاح هاي كشتارجمعي و شيوه هاي توليد و شليك آن جلوگيري و كشورهايي كه به تروريست ها در سوريه سلاح شيميايي داده اند و بارها مورد استفاده قرار گرفته است، مجازات شوند.
وي اضافه كرد: حمايت رژيم صهيونيستي از تروريسم بر اساس گزارش هاي دبيركل سازمان ملل موثق و مستند است و شوراي امنيت بايد از اين موضوع جلوگيري كند.
قائم مقام نماينده دايم سوريه در سازمان ملل از حمايت برخي كشورها مانند تركيه، عربستان و قطر از تروريست ها با دادن پول و سلاح و تقويت آن ها با انديشه تكفيري و اعزام تروريست به رغم تأكيد قطعنامه هاي سازمان ملل مبني بر ضرورت انجام تمام اقدامات قانوني و عملي لازم براي مبارزه با تروريسم ابراز شگفتي كرد.
منذر گفت: برخي ديگر از اعضاي سازمان ملل با سياسي كاري و دوگانگي آشكار با موضوع مبارزه با تروريسم برخورد مي كنند و يا از اقدامات كشورهاي حامي تروريست ها چشم پوشي مي كنند.
شبك**خاورم**6116**1504

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «يك مسئول سازمان ملل: تشكيل ائتلاف بين المللي كارآمد، تنها راه مبارزه با تروريسم است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-377) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا