از ریزبینی شخصیت‌پردازی تا دوبله صدای نقش «هاشمی‌رفسنجانی» در «معمای‌شاه» | تصویر

به گزارش پایگاه جوان‌انقلابی؛ سریال تاریخی “معمای شاه” که این شب ها میهمان مخاطبان تلویزیون می شود،‌ تاریخ معاصر کشورمان در دوره پهلوی دوم را همراه با شرایط فرهنگی،‌ اجتماعی و سیاسی آن زمان به تصویر می کشد.

ـ

به طور یقین نقش مربوط به مرحوم حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی یکی از نقش های مهم و تاثیر گذار در این اثر تلویزیونی است که طراح گریم “معمای شاه” با پرداختی بی نظیر، تلاش کرده تا چهره این شخصیت سیاسی را به نزدیکترین حالت ممکن به چهره مرحوم آقای اکبر هاشمی رفسنجانی طراحی کند.

ـ

حسین باقریان بازیگر جوانی که نقش مرحوم هاشمی رفسنجانی را در سریال “معمای شاه” ایفا می کند، چندی پیش و در گفت و گو با یکی از خبرگزاری ها از دیداری که با آن مرحوم داشته، سخن گفته بود و اینکه وقتی پس از پایان ایفای نقش خود در این اثر تاریخی با این شخصیت دیدار کرد،‌ از کاری که انجام داده بود اطمینان بیشتری پیدا کرد.

ـ

در روند ایفای نقش مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی در سریال “معمای شاه” همواره نکته های ریزی وجود دارد که بازیگر تلاش کرده با دقت بیشتر هر چه تمام تر،‌ نقش را به درستی ایفا کند.

ـ

علاوه بر موضوع مربوط به گریم، ایفای نقش و شخصیت پردازی در سریال “معمای شاه” باید به بحث دوبله صدای نقش مرحوم هاشمی رفسنجانی در این اثر نیز اشاره کرد.

ـ

با توجه به اینکه صدای دوره جوانی مرحوم هاشمی رفسنجانی با صدای اخیر ایشان تفاوت داشت، محمدرضا ورزی کارگردان مجموعه تلویزیونی “معمای شاه” تصمیم گرفت برای اینکه بتواند به درستی صدای این شخصیت تاثیر گذار در تاریخ معاصر انقلاب اسلامی را ارائه دهد،‌ از دوبله استفاده کند که اگر با انصاف به روند ارائه صداها درباره این نقش در سریال “معمای شاه” نگاهی بیندازیم،‌ ظرافت های دوبله را به خوبی دریافت می کنیم.

ـ

یکی از جنبه های مثبتی که در سریال تلویزیونی “معمای شاه” به چشم می خورد،‌ حضور تعدادی از شخصیت های تاثیر گذار در تاریخ انقلاب اسلامی از جمله آقای هاشمی رفسنجانی، آیت الله طالقانی و آیت الله مطهری در این اثر تاریخی است که با نقش آفرینی آن ها در دوره های حساس،‌ مخاطبان به ویژه نسل جوان با تاریخ معاصر کشورمان هر چه بیشتر و بهتر آشنا می شوند.

S M S : 3000 28 28 38               E – mail : info@javanenghelabi.ir


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «از ریزبینی شخصیت‌پردازی تا دوبله صدای نقش «هاشمی‌رفسنجانی» در «معمای‌شاه» | تصویر» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( جوان انقلابی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-379469) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : جوان انقلابی