امام جمعه قصرشيرين: نظام جمهوري اسلامي ايران يك نظام فرهنگي است

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت الاسلام علي ملكي روز يكشنبه در جلسه شوراي فرهنگ عمومي قصرشيرين، بر لزوم توجه و تقويت فرهنگ ديني در بين اقشار مختلف مردم تاكيد كرد و افزود: رمز بقا و ثبات نظام اسلامي در گرو تقويت و ترويج فرهنگ ديني در جامعه است.
وي با اشاره به نقش بي بديل شوراي فرهنگ عمومي در جامعه اظهار كرد: همه امور فرهنگي بايد در اين شورا و زيرنظر آن سياستگذاري و به مرحله اجرايي برسد.
وي بيان كرد: پايه هاي نظام فرهنگ ديني است و جوانان كشور در هشت سال دفاع مقدس به دليل اعتقادات و فرهنگ ديني خود جنگيدند و به شهادت رسيدند.
امام جمعه قصرشيرين اضافه كرد: انجام كارهاي فرهنگي زمان بر است و در قالب تهيه و تدوين برنامه منسجم و اصولي مي توان به اهداف مورد نظر در اين بخش دست يافت.
حجت الاسلام ملكي همچنين به اهميت اقامه نماز جمعه اشاره كرد و افزود: دشمنان اسلام به اهميت نماز جمعه واقفند و تلاش مي كنند به هر نحوي كه شده مردم را از حضور در چنين اجتماع موثر و كارآمدي منع كنند.
وي ادامه داد: اگر مردم به اهميت نماز جمعه پي ببرند تبليغات سوء دشمنان بي تاثير مي شود و ما روز به روز شاهد هرچه باشكوتر برگزار شدن اين فريضه بزرگ در جامعه خواهيم بود.
سرپرست فرمانداري قصرشيرين نيز در ادامه با اشاره به نامگذاري شعال امسال به نام اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل گفت: دولت تدبير و اميد با تمام توان و با استفاده از همه ظرفيت هاي موجود در راستاي تحقق شعار امسال رهبر معظم انقلاب اسلامي و اقتصاد مقاومتي تلاش مي كند.
مرادعلي تاتار ادامه داد: شعارهايي كه رهبر معظم انقلاب اسلامي براي نامگذاري سال ها بر مي گزينند بيانگر ژرف نگري ايشان با توجه به اولويت و مساله اصلي روز كشور است.
وي گفت: امسال نيز با توجه به رونق اقتصادي كشور و براساس توجه به وضع معيشت مردم ايشان شعار اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل را برگزيدند كه دولت قانونگرا و قانونمدار تدبير و اميد در راستاي رسيدن به سياست هاي مد نظر ايشان و افق ترسيم شده در خصوص اين شعار حركت مي كند.
هماهنگي براي برگزاري همايش تبيين شعار امسال با حضور نماينده ولي فقيه و امام جمعه كرمانشاه و جمعي از مسئولان استاني و شهرستان در هفته جاري در قصرشيرين مصوبه اين جلسه بود.
قصرشيرين در غرب استان كرمانشاه بيش از 27 هزار نفر جمعيت دارد.
7079/3012/8066

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام جمعه قصرشيرين: نظام جمهوري اسلامي ايران يك نظام فرهنگي است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3795) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا