80 ميليارد ريال هزينه بيماران ديابتي قم در سال گذشته شد

به گزارش روز يكشنبه ايرنا از روابط عمومي مدريت درمان استان قم، داود عليمحمدي در آستانه هفته سلامت با شعار «غلبه بر ديابت» افزود: از اين رقم بيش از 30 ميليارد ريال در بخش دارويي و بيش از 50 ميليارد ريال در بخش دياليزي مرتبط با بيماري ديابتي و ميانگين هزينه دياليزي بيماران، ماهيانه چهار ميليارد و 170 ميليون ريال بوده است.
وي با اشاره به اهميت تغيير سبك زندگي در تغذيه، انجام فعاليت ورزشي وعوامل متعدد ديگر براي پيشگيري از ابتلا به ديابت اظهار داشت: بسياري از هزينه هاي سلامت در بخش بستري بيمه شدگان نيز به طور مستقيم به ديابت وابسته است كه اهميت تدوين برنامه ملي در خصوص كنترل و كاهش ابتلا به اين بيماري از ديدگاه اقتصاد درمان ومراقبت از قشر مولد جامعه را دو چندان مي نمايد.
عليمحمدي در ادامه گفت: با توجه به اينكه سازمان تامين اجتماعي از سال گذشته 90 درصد هزينه انسولين قلمي و70 درصد هزينه دارو هاي خوراكي بيماران ديابتي را تحت پوشش قرار داه است اميدواريم اقدام هاي موثري در پيشگيري براي ابتلا به اين بيماري، با اطلاع رساني و فرهنگ سازي در جامعه با مشاركت مردم و مسئولان داشته باشيم.
وي خاطر نشان كرد: به مناسبت هفته سلامت با شعار غلبه بر ديابت، برنامه تهيه و توزيع پمفلت هاي آموزشي به بيماران و مراجعه كنند گان در مراكز درماني تامين اجتماعي در خصوص بيماري ديابت، انجام تست مربوطه به طور تصادفي از افراد 40 سال به بالا از بيمه شدگان مراجعه كننده به مراكز درماني تامين اجتماعي، راهنمايي بيماران توسط پزشكان معالج و همكاري با پايگاه هاي سلامت در برخي از مراكز در دستور كار قرار گرفته است.
يكم تا هفتم ارديبهشت به عنوان هفته سلامت نامگذاري شده است.
1175 /

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «80 ميليارد ريال هزينه بيماران ديابتي قم در سال گذشته شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3797) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا