هرساعت ۴ نوزاد در همدان به دنیا می آید

به گزارش افکارنیوز،

محمود علیپور، طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: در 9 ماهه سالجاری در استان 5 هزار و 445 واقعه تولد ثبت شده که با این احتساب 2 هزار و 827 واقعه در هر ماه و 4 نوزاد در هرساعت به دنیا آمده اند.

وی خاطرنشان کرد: به ازای هر 100 دختر 107 پسر در استان به دنیا آمده و 66 درصد متولدین در شهرها و 44 درصد در روستاها به دنیا پا گذاشته اند.

علیپور تصریح کرد: نرخ ولادت در همدان نسبت به میانگین کشوری کمتر است به طوری که بالاترین میزان تولد در خردادماه امسال به ثبت رسیده و از شهریورماه شاهد کاهش ولادت در استان بوده‌ایم.

مدیرکل ثبت احوال استان همدان یادآور شد: ثبت احوال به عنوان متولی ثبت وقایع حیاتی و انتشار آمار انسانی و تحولات جمعیتی کشور همواره سعی دارد تا با بروز رسانی ثبت وقایع حیاتی آمارهای دقیق از تحولات جمعیتی ارائه کند که این امر جز با همکاری مردم در ثبت به موقع وقایع حیاتی امکان پذیر نخواهد بود.

علیپور در ادامه گفت: دختران روستائی در سنین 15 تا 24 سال و دختران شهری در سنین 24 تا 29 سال بیشترین باروری را دارند.

وی با اعلام اینکه فرزند آوری بیشتر در سنین 30 سال به بالا رخ می دهد، افزود: این در حالیست که حتی در بین دختران شهری، در سن34 سالگی اقدام به فرزندآوری می کنند.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هرساعت ۴ نوزاد در همدان به دنیا می آید» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( افکار نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-379760) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : افکار نیوز