آیت الله رفسنجانی با همه وجود پای انقلاب ایستاد

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در هرمزگان، آيت الله غروي عصر امروز در مراسم بزرگداشت آيت الله هاشمي رفسنجاني در مسجد قدس بندرعباس گفت: آيت الله هاشمي رفسنجاني ارادت خاصي به مقام معظم رهبري و نظام داشتند و پيرو و مطيع بي چون و چراي معظم له بودند.

وي افزود: خناسان تلاش كردند تا بين ايشان و نظام و رهبري اختلاف بيندازند، اما غافل از اينكه آيت الله هاشمي رفسنجاني تا پاي جان به ارزش ها و دستاورهاي نظام و انقلاب و همچنين مقام معظم رهبري پايبند هستند.

استاد حوزه علميه ادامه داد: تمامي مردم و مسؤولان بايد اين تواضع و فروتني را از آيت الله هاشمي رفسنجاني الگو بگيريم و به عنوان درسي مهم در زندگي بكار ببنديم، عليرغم اينكه سن ايشان از مقام معظم رهبري چندسالي بيشتر بود اما بدون چون و چرا از فرامين و رهنمودهاي رهبري پيروي مي كردند و تواضع و فروتني به معناي واقعي در وجود ايشان متبلور يود.

آيت الله غروي گفت: حضور وي در ميادين جنگ و همچنين سازندگي، برعهده گرفتن پست و مسئوليت‌ هاي مختلف در كشور نشان از تلاش و ايثار وي در راه حفظ و تداوم انقلاب اسلامي داشت.

وي با بيان اين كه ايشان اسلام را به طور جامع و كامل تفسير مي كردند ابراز داشت: آيت الله هاشمي به شدت به اسلام رحماني معتقد بودند و متناسب با ظرفيت افراد به معرفي اين دين مبين مي پرداختند.

استاد حوزه علميه آیت الله رفسنجانی را به عنوان يكي از هیأت امنای انقلاب معرفي كرد و گفت: بيان انديشه ها و ديدگاه هاي شخصيت های بزرگ بهترين آئين بزرگداشت آنان است  و با کمی تأمل و تدبر در این واژه‌ها می‌توان به عظمت شخصیت والای آیت الله هاشمی رفسنجانی پی برد.

آيت الله غروي با تاكيد بر اين كه شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیتی ارزشمند است، بيان داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از ارکان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و به تعبیر برخی بزرگان، عقل نظام بودند.

آیت الله غروی همچنین ابرازداشت: طلبه ای از یک روستای اطراف رفسنجان با ادامه تحصیل و جهاد در راه خدا به درجه ای از شخصیت و جایگاه دست می يابد که تمام سران دیپلمات جهان در برابر شخصیت وی ادای احترام می کنند.

وی در ادامه، این جایگاه رفیع و شخصیت والای آن بزرگوار را نتیجه تلاش و مجاهدت های ايشان در راه خدا و حفظ و تداوم ارزش های انقلاب و نظام دانست.

استاد حوزه علمیه همچنین با اشاره به آیه ای از قرآن كريم پيرامون عزت و سربلندي انسان گفت: به فرموده قرآن، عزت از آن خدا، رسول خدا(ص) و انسان‌ هاي وارسته بوده و آيت الله هاشمي رفسنجاني مصداق بارز اين آيه شريفه است./851/پ202/ج


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیت الله رفسنجانی با همه وجود پای انقلاب ایستاد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( رسا نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-380329) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : رسا نیوز