تاریخ مصرف هاشمی تمام نمی شود

به گزارش خبرنگار خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام سید علی غروی در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) که به همت جامعه روحانیت شرق تهران چهارشنبه شب در مسجد احمدیه نارمک برگزار شد با بیان این که برای هر انسان در مسیر زندگی خود هفت مَحکمه وجود دارد، گفت: اولین مَحکمه، مَحکمه وجدان است(وجدان اخلاقی)، گاهی وجدان انسان را آزار داده یا به او لطف می کند، در تاریخ خوانده ایم برخی کارهای نادرست انجام داده و پس از مدتی به اشتباه خود پی می برند.
وی افزود: آن شخصی که بُمب هیروشیما را بر سر مردم انداخت پس از مدتی وجدانش وی را به هیجان آورد و پس از مطالعه مقاله ای با این مضمون که جناب سرهنگ بدان دستت به خون هزاران کودک و جوان آلوده شده است، بدان که هنوز صدای شکستن استخوان انسان های بیگناه از زیر خاک به گوش می‌رسد، وی پس از مطالعه این مقاله آنقدر گریه کرد و مریض شد.

حجت الاسلام غروی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: آن سرهنگ به بیمارستان روانی رفت و پس از اینکه فرصتی یافت خودکشی کرد، این مَحکمه وجدان است، انسان های خوب نیز همینطور هستند، وقتی کار خوبی انجام می دهند خوشحال می شوند. جوانان بترسید از زمانی که کاری انجام داده و وجدان اخلاقی از جنبه منفی به سراغتان بیاید.
وی ادامه داد: خداوند در قرآن کریم از به برخی گناهان بیشتر توجه می کند مانند گناه زبان و افرادی که آبروی دیگری را از بین می برند.

استاد حوزه با بیان اینکه دومین مَحکمه، مُحکمه بدن است، اظهار داشت: براساس روایات گاهی نتیجه عمل در بدن ما ظهور پیدا می کند، قرآن می گوید؛ خوبی و بدی به خود انسان بر می گردد، گاهی این اعمال خوب در بدن انسان اثر می گذارد. برخی علما آثار علمی و قلم خوبی داشته و در جامعه آثار خوبی می گذارد.

وی افزود: زمان شاه در کمیته ضدخرابکاری بازجویی وجود داشت که به متهمان توهین کرده و برخوردهای عجیبی داشت، به طور مثال گاهی با دو انگشت خود چشمان متهم را مصدوم می کرد، برخی سوال می‌کردند عاقبت این فرد چه خواهد شد؟ یکی از دوستان زندانی گفت که آن بازجو وقتی در هلیکوپتر بود به درخت برخورد کرده و یک تکه چوب از گلویش وارد شده و از دو چشمش خارج شد.
حجت الاسلام غروی گفت: آن فردی که همسر خود را کتک می زند بداند کارش نتیجه خواهد داشت، اعمال نتیجه دارند.

وی با بیان اینکه مَحکمه سوم، مَحکمه قضا است، تصریح کرد: گاهی عملی انجام می دهیم و نتیجه اش یک پرونده می‌شود و در دادگاه  محاکمه و بررسی می شود. آن افرادی که قضاوت هایی را برای آقای هاشمی درنظر داشتند باید در قیامت خود پاسخگو باشند. مساله قضا در مَحکمه امیرمومنان(ع) بسیار مهم است.

حجت الاسلام غروی با بیان این که مَحکمه چهارم ، مَحکمه طبیعت است، خاطرنشان کرد: گاهی خود طبیعت انسان را محاکمه می کند.

استاد حوزه با بیان این که پنجمین مَحکمه، مَحکمه اجتماع است، تصریح کرد: گاهی در اعمال و رفتار خود وجدان اخلاقی و دیگر مَحاکم را کنار می زنیم، اما مَحکمه جامعه چه می شود؟ مردم اعمال و رفتار انسان را رَصد می کنند البته گاهی جامعه اشتباه می کند، اما جامعه امروز با جامعه امیرمومنان(ع) متفاوت است، جامعه امروز جامعه تکنولوژی است، مردم به سرعت متوجه قضایا می شوند.

وی ادامه داد: وقتی اقای هاشمی رییس جمهور شد جنگ تمام شده و امام(ره) رحلت کرده بودند و در مجلس می گوید همه چیز(صندوق) خالی است، او از تمامی مسائل آگاه بود و البته همه مطلع هستند که جنگ فقط با عراق نبود، او می گوید صندوق خالی است.

استاد حوزه در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: وقتی هاشمی رییس جمهور شد چه اقداماتی در کشور انجام شد؟ شکل کار تغییر یافته و  سَد سازی و اقدامات عامل المنفعه انجام شد. برخی نوشتند تاریخ مصرف هاشمی گذشته است، فردی که برای خدا کار می کند تاریخش تمام نمی شود، این تشییع جنازه ای که شبکه های خارجی گفتند صدها هزار نفر برای هاشمی آمدند نشانگر همه چیز است.

به آقای هاشمی جَفا شده است
وی افزود: مَحکمه جامعه می گوید افرادی که با مردم هستند اینگونه تشییع می شوند، برخی ها به من گفتند خیلی به آقای هاشمی جَفا شده است، بارها آقای هاشمی قضیه تاکید امام(ره) بر رهبری آیت الله خامنه ای را در این سالها تعریف کردند. اگر انسان کار غلط انجام دهد نیز جامعه برخورد خواهد کرد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مَحکمه ششم، مَحکمه تاریخ است، ابراز داشت: اجتماع براساس مصالحی اشتباه می کند مانند آن مجموعه ای که علیه آقای کاشانی اقدام کردند. آیت الله شیخ فضل الله را نیز کشتند و در این وقایع مانند جامعه زمان امام حسین(ع) اشتباه کرده و گول خوردند، روحانیان باید کاری کنند تاریخ برای ما قضاوت درست انجام دهد. امام(ره) در مورد ترور هاشمی فرمود؛ تا تاریخ زنده است مردان خدا زنده اند.
وی آخرین مَحکمه، مَحکمه عدل الهی است، همه در آن مَحکمه حاضر خواهند شد، یوم الحساب و یوم النِدامه آن روز است./811/پ201/ج


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاریخ مصرف هاشمی تمام نمی شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( رسا نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-380364) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : رسا نیوز