وزیر کشور بلژیک مسلمانان این کشور را به خرسندی از حملات تروریستی متهم کرد

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس،«یان یامبون» وزیر کشور بلژیک روز شنبه در اظهاراتی جنجال برانگیز، مدعی شد بخش «قابل توجهی» از مسلمانان این کشور از حملات تروریستی اخیر در فرودگاه و یک ایستگاه مترو شهر بروکسل خوشحال شده‌اند. 

در این حملات که ماه گذشته میلادی رخ داد، 32 نفر کشته و بیش از 300 تن نیز زخمی شدند. گروه تروریستی داعش مسئولیت این حملات انتحاری را بر عهده گرفته و اعلام کرد که هسته اروپایی‌اش این اقدام را انجام داده‌اند. 

به نوشته خبرگزاری فرانسه، یامبون هرچند مستقیما به این حملات اشاره نکرد، اما گفت: «بعد از حملات، بخش قابل توجهی از جامعه مسلمان رقص و پایکوبی کردند.»

وی همچنین ساکنان عمدتا مسلمان منطقه «مولنبیک» بروکسل را که از فقر گسترده و نرخ بالای بیکاری رنج می‌برد، به حمله به نیروهای پلیس به هنگام عملیات بازداشت مظنونین حملات تروریستی، متهم کرد. 

یامبون که با روزنامه «استاندارد» مصاحبه می‌کرد، گفت: «به هنگام بازداشت صلاح عبدالسلام، آن‌ها به سمت پلیس و خبرنگاران سنگ و بطری پرتاب می‌کردند. این یک مسئله واقعی است. می‌توان تروریست‌ها را از جامعه جمع‌آوری و حذف کرد، اما آن‌ها فقط بخشی از مسئله هستند. در زیر پوست جامعه سرطانی هستند که درمان آن بسیار دشوارتر است. ما می‌توانیم این کار را انجام دهیم، اما نه یک شبه.»

عبدالسلام که اوایل ماه جاری میلادی بازداشت شد، به عنوان «مغز متفکر» و طراح حملات بروکسل و همچنین حملات تروریستی ماه نوامبر پاریس، پایتخت فرانسه، معرفی شده است. 

وزیر کشور بلژیک گفت خطر تروریسم در این کشور، به واسطه افراطی شدن نسل‌های سوم و چهارم خانواده‌های مهاجرین شکل گرفته است. وی این مسئله را در برخی مناطق بلژیک «عمیقا ریشه‌ای» توصیف کرده و گفت که بلژیک «برای سال‌ها به نشانه‌های هشدارآمیز بی توجهی کرد.»

یامبون بعد از حملات پاریس هم با گفتن اینکه «مولنبیک را پاکسازی خواهیم کرد»، جنجال به راه انداخت. این اظهارات بعد از آن مطرح شد که منابع اطلاعاتی گفتند شماری از عاملان حملات پاریس، با منطقه مولنبیک بروکسل ارتباط داشته‌اند. 


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر کشور بلژیک مسلمانان این کشور را به خرسندی از حملات تروریستی متهم کرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3814) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین