افزایش موج اسلام هراسی در بلژیک

به گزارش خبرگزاری رسا، یکی از روزنامه‌های مشهور بلژیکی طی یک نظر سنجی آماری را ارایه می‌کند که از افزایش اسلام هراسی در این کشور حکایت دارد.

بر مبنای این نظر سنجی 60 درصد از مردم بلژیک، مسلمانان را به عنوان یک تهدید و 12 درصد نیز آنان را به عنوان یک ثروت ملی می‌دانند. همچنین طبق نظر سنجی این روزنامه 28 درصد از مردم بلژیک نسبت به حضور مسلمانان در این کشور بی‌تفاوت هستند.

این روزنامه در بخشی دیگر از نظرسنجی خود نیز احساسات مسلمانان از زندگی در بلژیک را مورد بررسی قرار داده است. بر این اساس، 71 درصد از مسلمانان بلژیک این احساس را دارند که در جامعه به عنوان یک تروریست تلقی می‌شوند.

به نوشته ایکنا، فعالیت‌ گروه‌های تروریستی نظیر داعش در خاورمیانه و انجام عملیات‌های انتحاری در برخی از شهرهای اروپایی به ویژه در «بروکسل» ،پایتخت بلژیک، باعث افزایش موج اسلام هراسی در این کشور شده است./847/ب103/د


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش موج اسلام هراسی در بلژیک» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( رسا نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-383532) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : رسا نیوز