مرگ ۵۴۷ نفر و مصدومیت بیش از ۱۲ هزار نفر در حوادث رانندگی آذربایجان‌شرقی

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی، بهرام صمدی‌راد اظهار داشت: در ۹ ماهه اول امسال فوت‌های ناشی از حوادث رانندگی ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی ۵۴۷ نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد ۶۰۱ نفر بوده، کاهش حدود ۹ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی افزود: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان ۴۴۲ نفر مرد و ۱۰۵ نفر زن بودند.

صمدی‌راد گفت: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۳۳۸ نفر در جاده‌های برون شهری، ۱۴۷ نفر در مسیرهای درون شهری و ۴۲ نفر در جاده‌های روستایی و ۲۰ نفر در جاده‌های خارج از استان یا نامعلوم گزارش شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: در آذر ماه سال‌جاری تعداد ۵۴ نفر بر اثر تصادفات رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با سال گذشته در همین مدت ۵ نفر کاهش یافته است.

صمدی‌راد گفت: در ۹ ماهه اول سال‌جاری تعداد مصدومان حوادث رانندگی ۱۲ هزار و ۶۳۸ نفر بوده است که از این تعداد ۳ هزار و ۳۵۷ نفر زن و ۹ هزار و ۲۸۱ نفر مرد بودند.

وی افزود: این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومان حوادث ترافیکی ۱۲ هزار و ۴۰۷ نفر گزارش شده بود دو درصد افزایش نشان می‌دهد.

صمدی‌راد گفت: در آذر ماه امسال یک هزار و ۱۷۶ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم شدند که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حدود ۱۱ درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۴ در استان ۷۷۲ نفر بود که از این تعداد ۱۵۳ نفر زن و ۶۱۹ نفر مرد بودند و مصدومان این حوادث نیز در سال گذشته بالغ بر ۱۵ هزار و ۳۷۴ نفر گزارش شده است.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرگ ۵۴۷ نفر و مصدومیت بیش از ۱۲ هزار نفر در حوادث رانندگی آذربایجان‌شرقی» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-383829) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین