همايش ائمه جماعات مدارس و آموزشگاه هاي تحصيلي استان قم برگزار شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، همايش ائمه جماعات مدارس و آموزشگاه هاي تحصيلي استان قم با حضور جمعی از طلاب پیش از ظهر امروز در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد.

در ابتدای این همایش حجت الاسلام والمسلمین آشتیانی با بیان خیر مقدم به طلاب شرکت کننده در این مراسم گفت: حضور طلاب در مدارس و اقامه نماز سبب ارتباط فکری و تبلیغی با نسل جوان جامعه می شود و فرصتی است و باید از این ظرفیت استفاده کرد تا مبانی اعتقادی و اخلاقی نوجوانان و جوانان تقویت پیدا کند.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید احمد حسینی خراسانی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به معارف نماز در آیات و روایات و لزوم ارتباط با مخاطب گفت: مدارا با مخاطب از سوی مبلغان یک راهبرد اصولی است همانگونه که ما در سیره رسول خدا(ص) مشاهده می کنیم.

وی در ادامه افزود: ائمه جماعات مدارس رعایت اصل اختصار را در شیوه تبلیغی خود در اقامه نماز و بیان معارف زمینه جذب هر چه بشیتر نونهالان را به نماز و مناسک مذهبی را فراهم کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی خراسانی به ائمه جماعات توصیه کرد و افزود: از طریق ارتباط سازمانی با مدیران و دبیران ضمن ترویج عملی مبانی دینی در جهت گسترش و تعمیق آموزه‌های نماز بین مسؤولان و دانش آموزان مبلغیان کوشا باشند.

همچنین در پایان این همایش حجت الاسلام آیتی، مدیر مرکز تخصصی نماز ضمن اشاره به جایگاه نماز در آیات و روایات ابراز داشت: شیوه‌های جذب مخاطبین به نماز را در آیات و روایات اشاره شده است و از ائمه جماعات مدارس برای گسترش فرهنگ نماز از شیوه‌های علمی و تجربه شده که عمدتا از آیات و روایات گرفته شده است استفاده کنند./978/202/ب3


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همايش ائمه جماعات مدارس و آموزشگاه هاي تحصيلي استان قم برگزار شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( رسا نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-383897) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : رسا نیوز