وضعیت اقتصادی استان روند مطلوبی ندارد

استان‌ها > کهکیلویه و بویر احمد - باقری با اشاره به وضعیت بیمار استان بیان کرد:کهگیلویه و بویراحمد بیمار در کما است که هر لحظه احتمال مرگ آن وجود دارد . بدبینانه نیست اگر گفته شود این بیمار در کما اگر مورد شوک درمانی و معاینه فوری متخصصان قرار نگیرد باید منتظر روزهای بدتر باشیم .

به گزارش خبرآنلاین از استان کهگیلویه و بویراحمد،رئیس اتاق تعاون استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:آمارها نشان می دهد وضعیت اقتصادی در جامعه کوچک استان روند مطلوبی ندارد ، روز به روز بدتر می شود ، بیکاری رشد سرسام آوری گرفته و به تبع آن مشکلات اجتماعی در حال گسترش است .

لهراسب باقری به منابع سرشار استان اشاره کرد و افزود:کهگیلویه و بویراحمد کوچک یک درصدی با منابع طبیعی و انسانی شایسته و بسیار که با مدیریت صحیح و مدبر می تواند رفاه و آسایش را برای ساکنان شریفش فراهم نماید شاهد شنیدن اخباری از خودکشی جوانانی هستیم که بی شک بیکاری ، فقر و نبود وضعیت اقتصادی مناسب این سرمایه های انسانی را به سوی مرگ هدایت می نماید اما پاسخگوی این وضعیت کیست ؟ چه کسانی باید بفکر این بیمار در کما باشند ؟

باقری با اشاره به وضعیت بیمار استان بیان کرد:کهگیلویه و بویراحمد بیمار در کما است که هر لحظه احتمال مرگ آن وجود دارد . بدبینانه نیست اگر گفته شود این بیمار در کما اگر مورد شوک درمانی و معاینه فوری متخصصان قرار نگیرد باید منتظر روزهای بدتر باشیم .

وی ادامه داد:برای شناخت بیشتر آنچه بر سر کهگیلویه و بویراحمد است باید مسببان آن را شناخت . برای بررسی دقیق آن نیازمند تحقیق علمی مستند و مستدل به شاخص های مختلف توسعه هستیم اما در نگاه اول هم مردم در این وضعیت مقصرهستند و هم مسئولان .

رئیس اتاق تعاون استان کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از فرهنگ کار در استان تاکید کرد:باید پذیرفت متاسفانه فرهنگ کار در استان سیاست زده کهگیلویه و بویراحمد در میان مردم دیده نمی شود و چه بسیار نیازمندان این استان که بجای کار و تلاش برای کسب معاش به دنبال امور بی مایه و سست سیاسی هستند و تن به کار نمی دهند و یا جوانانی که تنها از کار ، پشت میزنشینی را قبله آمال خود دانسته و برای رسیدن به آن به هر ریسمانی چنگ می زنند و موارد مشابه بسیار که مجال بحث آن در این مقال نیست .

لهراسب باقری به نقش مدیران اشاره کرد و گفت:البته باید نقش مدیران استانی را در این خصوص هم پررنگ دید که بنظر می رسد استراتژی مدونی برای گذر استان از فلاکت ندارند و اگر دارند با افزایش بی سابقه بیکاری در استان و سایر شاخص های توسعه قطعا به شکست انجامیده است .

باقری ادامه داد:مدیران استانی فعلی قریب به سه سال حضور در استان آنچه داشته با تمام توان در طبق اخلاص گذاشته و انجام داده اند که نتیجه اش وضعیت امروز زادگاه ما است بنابراین ضمن تقدیر از خدمات این عزیزان باید گفت کهگیلویه و بویراحمد بیمار برای درمان نیازمند شوک درمانی است و این شوک درمانی جز با تغییر مدیران ارشد استان ممکن پذیر نیست .

وی خطاب به نمایندگاتن استان در مجلس شورای اسلامی گفت:نمایندگان استان در مجلس دهم که خوشبختانه شناخت کافی و وافی از منابع انسانی استان دارند باید با همدلی و وحدت و به دور از حاشیه های اطرافیان خود برای نجات این بیمار در کما بسرعت شوک درمانی را آغاز تا شاهد شفای نسبی این بیمار و توسعه استان باشیم . جلوی ضرر را از هرکجا بگیری منفعت است و باید برای جلوگیری از ضرر بیشتر استان مدیران ضعیف و ارشد استان بسرعت برکنار شوند.

باقری در پایان گفت:مدیران فعلی هم باید بپذیرند آنچه داشته اند انجام داده و بیش از این در توان ندارند که اگر داشتند انجام می دادند بنابراین ضروری است نمایندگان استان با بررسی دقیق عملکرد مدیران استانی مدیران ضعیف را بسرعت کنار گذاشته تا راه توسعه با حضور مدیران توانمند تر هموارتر گردد .


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وضعیت اقتصادی استان روند مطلوبی ندارد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-38750) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین