ميزگرد بررسي راههاي افزايش مشاركت مردم در مرحله دوم انتخابات در اراك

انتخابات ابزار مشاركت در تصميم سازي و فرصتي براي حاكميت مردم سالاري ديني، مرحله دوم انتخابات فصل تكميل كننده تكليف مردمي در قبال خانه ملت، رسانه و احزاب دو ابزار جريان ساز در افزايش آگاهي و قدرت تصميم گيري مردمي در گزينش اصلح و ضرورت حضور گرم و آگانه مردم سرمايه نظام از مسائل مطرح شده در اين ميزگرد بود.
مشاركت جويي آگاهانه بهترين وسيله در شكل گيري مجلس كارآمد و متعهد، به گزيني اصلح ها به دور از شعار و فرصت طلبي، ارزيابي دلايل مشاركت پايين احتمالي مردم در انتخابات، تلاش براي هدايتگري آرا به برنامه به جاي گزينش فردي و انتظار براي فضاسازي در فعاليت هاي انتخاباتي از ديگر موضوعات مطرح شده در اين ميزگرد بود.
شركت كنندگان در اين ميزگرد برگزاري مناظره هاي انتخاباتي براي شش نامزد مرحله دوم انتخابات مجلس دهم را در محافل دانشگاهي و رسانه ها به عنوان روشي روشنگر، گرم كننده تنور انتخابات و تسهيل گر در انتخاب آگاهانه مردم دانستند و خواستار آن شدند.
در اين ميزگرد اسدالله اميني رئيس و سخنگوي شوراي هماهنگي اصلاح طلبان استان مركزي، عبدالرحيم عليپور مسئول ائتلاف ستاد اصولگرايان استان مركزي، مرتضي سورانه مسئول ستادانتخابات اصلاح طلبان (ستاد اميد)، حجت الله شايان پور فعال سياسي اصولگرا ، محمد براتي دبير جمعيت ايثارگران استان مركزي، علي حيدر شاه حسيني و مژگان حيدري رئيس و دبير خبرگزاري ايرنا در استان مركزي حضور داشتند.
مشروح مطالب طرح شده دراين ميزگرد سه شنبه 31 فروردين بر روي خروجي ايرنا قرار مي گيرد.
مرحله دوم انتخابات مجلس دهم در سه حوزه از شش حوزه اصلي انتخابيه استان مركزي براي تعيين تكليف سه كرسي مجلس شوراي اسلامي از اين استان در 'اراك، كميجان و خنداب'، 'شازند' و 'ساوه و زرنديه' در دهم ارديبهشت ماه امسال برگزار مي شود.
استان مركزي با يك ميليون و 414 هزار نفر جمعيت هفت كرسي نمايندگي در خانه ملت دارد.
6013/6012

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ميزگرد بررسي راههاي افزايش مشاركت مردم در مرحله دوم انتخابات در اراك» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3878) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا