محافل قرآنی در ماه رمضان توسعه می‌یابد

به گزارش قدس آنلاین به نقل از فارس، مهدی قره‌شیخ‌لو عصر امروز در مراسم تجلیل از فعالان عرصه قرآنی در اردبیل اظهار کرد: تدارک شایسته‌ای را برای برپایی مجالس انس با قرآن در ماه مبارک رمضان در مساجد و مصلاها دیده‌ایم تا روزه‌داران بتوانند از این محافل بیشتر و به شکل مطلوب‌تر استفاده کنند.

وی با بیان اینکه به دور از نظام دولتی و سازمان ‌یافته باید مجالس و محافل قرآنی در سطح کشور توسعه پیدا کند، تصریح کرد: در بسیاری از استان‌های کشور به مانند هیأت‌های مذهبی، هیأت‌های قرآنی فعالیت خود را آغاز کرده و با جدیت در این حوزه گام بر می‌دارند.

رئیس سازمان دارالقرآن کشور ضرورت توجه به قرآن و استفاده از معارف و مبانی آن را در تحکیم بنیان‌های جامعه و دور شدن از معضلات و مشکلات یادآور شد و گفت: ما انتظار داریم همه دستگاه‌های فعال در حوزه قرآنی همدل و منسجم عمل کنند و سعی و تلاششان بر اجرای طرح‌های قوی‌، جامع و به روز در این زمینه باشد.

قره‌شیخ‌لو افزود: در کنار برنامه‌ریزی‌هایی که مسئولان انجام می‌دهند باید در زمینه فعالیت‌های قرآنی سرمایه‌گذاری‌های بیشتری انجام شده و به شکل فراگیر فعالیت‌ها با خروجی مشخص انجام شود در حالی که در بسیاری از موارد این هماهنگی‌ها بین مؤسسات قرآنی کم رنگ بوده و این ضعفی است که باید جامعه قرآنی برطرف کنند.

وی وجود بیش از 600 دارالقرآن فعال در مجموعه آموزش و پرورش و ورود فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور مجوز به بیش از 6 هزار مؤسسه قرآنی و به همین تعداد خانه‌های قرآنی شهرها و روستاها را یادآور شد و اضافه کرد: در حال حاضر در حوزه حفاظ استان حدود 40 هزار حافظ قرآن در کشور وجود دارد که در آزمون‌های مختلف حفظ شرکت کرده و برای 4 هزار و 500 نفر از آنها مدرک تحصیلی صادر شده است.

قره‌شیخ‌لو وجود هیأت‌های مذهبی را ظرفیتی مناسب برای تقویت برنامه‌های قرآنی توصیف کرد و ادامه داد: به راحتی می‌توانیم از این ظرفیت و توان بالا بیشتر و بهتر استفاده کنیم.

وی استان اردبیل را استانی مشهور به عشق اهل بیت و ارادت به امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) توصیف کرد و گفت: در همجواری قرآن و اهل بیت باید محافل قرآنی در این استان از ارج و قرب خاصی برخوردار باشد.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محافل قرآنی در ماه رمضان توسعه می‌یابد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-38783) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین