مردم سوریه برای مخالفان ارزشی ندارند

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم، «پطرس مرجانه» نماینده پارلمان سوریه از استان حلب در دمشق گفت: ترکیه در شدت مواضع نظامی در دو استان شمالی حلب و ادلب در سوریه نقش اساسی ایفا می کند و سودای ملحق کردن حلب به خاک خود را در سر دارد.

آتش بس در حلب فقط حرف است

به گفته وی، اخبار مربوط به آتش بس در حلب فقط حرف است زیرا حملات متوقف نشده و همچنان غیرنظامیان و مناطق مسکونی زیر آتش قرار دارند.

نماینده مجلس سوریه افزود: آنچه در مسیر توافق آتش بس مانع ایجاد می کند، این است که برخی مخالفان بیش از وضعیت انسانی حلب به موقعیت هایی که معتقدند در آینده نصیبشان خواهد شد، اهمیت می دهند.

وی تصریح کرد: از ساعت های نخست صبح امروز خیابان های النیل والخالدیة  و نیز تشرین در حلب هدف حملات هوایی قرار گرفته اند و لحظاتی قبل نیز منطقه العزیزیه هدف قرار گرفت .

مرجانه ادامه داد: در این شرایط  صحبت از آتش بس کاملا دور از واقعیت بوده و من اکنون که با شما صحبت می کنم صدای راکت هایی را که به مناطق مسکونی اصابت می کند، می شنوم.

چرا نقض آتش بس؟

وی در مورد دلایل نقض آتش بس و موانع دستیابی به توافق سیاسی در حلب گفت: واقعیت این است که آنچه مانع آتش بس و یا توافق سیاسی می شود به طور کلی ناشی از این است که برای برخی مخالفان موقعیت هایی که تصور می کنند در آینده نصیبشان می شود، مهم تر از وضعیت انسانی است از همین رو مخالفان به آینده امید بسته اند و بسیاری از آنان بیشتر از پست و موقعیت صحبت می کنند تا در مورد وطن.

مردم سوریه، آخرین دغدغه مخالفان

مرجانه اظهار داشت: مخالفان در انتظار دستاوردهایی برای خود بوده و آخرین دغدغه آنان مردم سوریه هستند.

وی گفت: این وضعیت شامل مجموعه گروههای مسلح و بسیاری از مخالفانی است که به بسیاری از کشورهای منطقه و بزرگ وابسته هستند از همین رو به نفع آنان است که در هرگونه توافق سیاسی را که راهگشای درد و رنج سوریه باشد، مانع تراشی کنند.

مرجانه همچنین تصریح کرد: بی تردید ترکیه در اوضاع جاری حلب و ادلب نقش اساسی دارد زیرا حلب به مرزهای آن نزدیک است و در آن منافع زیادی دارد از همین رو رویای تسلط سیاسی و نظامی بر این استان و ملحق کردن آن به خاک خود را در سر می پرورد.

وی در توضیح این مطلب گفت: در این شرایط به نفع ترکیه است که عملیات نظامی در حلب شهر شدت پیدا کند.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مردم سوریه برای مخالفان ارزشی ندارند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-38789) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین