سفر 80 هیئت خارجی به آذربایجان شرقی/ ظرفیت های ملی در تهران خلاصه نمی شود

استان‌ها > آذربایجان شرقی - رئیس دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در تبریز با اشاره به فضای مناسب ایجاد شده پس از توافق هسته ای گفت: در طول یک سال گذشته بیش از 80 هیئت خارجی به آذربایجان شرقی سفر کرده اند.

به گزارش خبرآنلاین، اسماعیل بابایی در حاشیه نشست مطبوعاتی سخنگوی وزارت امور خارجه در تبریز اظهار داشت: آذربایجان شرقی به ویژه تبریز به عنوان یکی از پایگاه های مهم اقتصادی در کشور همواره مورد توجه هیئت های اقتصادی و سیاسی بوده است.

وی افزود: پس از برجام هیات های تجاری علاقه خاصی برای حضور در استان های کشور دارند که با اتخاذ سیاست دیپلماسی فعال ما نیز تلاش کرده ایم در استان میزبان تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی جهان باشیم.

بابایی ادامه داد: با وجود این تعداد سفر بی تردید جایگاه و ظرفیت های این منطقه از کشور بسیار فراتر از سفرهای صورت گرفته است که امیدواریم در ماه های آتی نیز میزان هیات های خارجی دیگری در تبریز و آذربایجان شرقی باشیم.

در همین حال، "صادق‌حسین جابری انصاری" سخنگوی دستگاه دیپلماسی نیز با رد ادعاهای مطرح شده در خصوص بی توجهی وزارتخارجه برای سفر هیئت های تجاری به تبریز گفت: در عرصه ی سیاست خارجی باید از همه ی ظرفیت های ملی استفاده کنیم و ظرفیت های ملی نیز به طور قطع در تهران خلاصه نمی شود.

وی ادامه داد: تبریز همواره نقشی اساسی و انکارناپذیر در تحولات سیاسی و اقتصادی تاریخ ایران ایفا کرده و هرگز نمی توان در سیاستگذاری های جاری، از ظرفیت های این خطه غافل شد.

سخنگوی وزارتخارجه همچنین در پاسخ به این سئوال که چرا سطح هیئت های خارجی سفر کرده به تبریز پایین است گفت: بخشی از این موضوع به اقدامات مسئولان استانی باز می گردد اما در خصوص آن بخش که به وزارتخارجه مربوط می شود تلاش می کنیم از نظر کمی و کیفی سطح هیئت های خارجی به وضع مطلوب برسد.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سفر 80 هیئت خارجی به آذربایجان شرقی/ ظرفیت های ملی در تهران خلاصه نمی شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-38806) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین