صالحي اميري: تجليل از بزرگان تجليل از ارزش هاست

به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا سيدرضا صالحي اميري روز يكشنبه در مراسم گراميداشت نورالله مرادي استاد برجسته كتابداري و آرشيو ايران افزود: هيچ درختي بدون ريشه سبز نمي ماند، افراد بزرگ و صاحب انديشه مانند ريشه هاي درختي هستند كه بدون آن ها جامعه خشكانيده مي شود.
وي اظهار داشت: يكي از فعاليت هاي سازمان اسناد و كتابخانه ملي، تجليل از ريشه هايي نظير كامران فاني از چهره هاي درخشان است كه خدمات زيادي به جامعه فرهنگي و كتابداري كشور ارائه كرد.
مشاور رييس جمهوري، از نورالله مرادي، نوش آفرين انصاري، سيد عبدالله انوار و پوري سلطاني به عنوان انسان هاي بزرگ و تاثيرگذار ياد كرد كه جامعه وظيفه دارد از آنها لحظه به لحظه تجليل كند زيرا ماندگاري افراد از ماندگاري آنها است.
وي ادامه داد: نورالله مرادي در حوزه دانشنامه همواره مشاوري امين بوده و عضو شوراي راهبردي اين دانشنامه است.
صالحي اميري، به نمايندگي از همه كتابداران و اعضا كتابخانه از نورالله مرادي به نيكي ياد كرد.

** طرح با من بخوان وارد دروس كتابداري شود
نويسنده و پژوهشگر علوم كتابداري نيز در اين مراسم گفت: با من بخوان كه طرحي جهاني و برنده جايزه آساهي به عنوان ترويج فرهنگ كتابخواني بايد وارد دروس رشته كتابداري شود. اين طرح متولد ذهن كتابداري است و مي تواند شادي آفرين باشد.
نوش آفرين انصاري اظهار داشت: اين طرح از سوي انجمن حمايت از كودكان و نوجوانان انجام شد، كه با هدف گسترش خواندن از ماه هاي نخستين خردسالي در مناطق محروم اجتماعي و فرهنگي فرانسه اجرايي شد.
وي توضيح داد: اين آموزش از راه بلندخواني داستان از روي كتاب و پديد آوردن فضايي فرهنگي كه كودكان و بزرگسالان بتوانند واژگان و تصاوير را با هم كشف كرده و لذت ببرند، انجام شده است.
مديرعامل موسسه شهر كتاب هم در اين مراسم گفت: نورالله مرادي آموزش پذيري ذهني خوبي دارد و هيچ شوراي كتاب و دائره المعارفي يافت نمي شود كه ردپايي از وي در آن نباشد.
به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا در اين مراسم كه به همت انجمن كتابداري و اطلاع رساني ايران و با حضور جمعي از اعضاي اين انجمن، كتابداران و دانشجويان رشته كتابداري در تالار همايش هاي كتابخانه ملي برگزار شد، برخي از نويسندگان، همكاران و اعضا انجمن كتابداري در خصوص ويژگي هاي شخصيتي، خدمات فرهنگي، ترجمه و آثار استاد مرادي سخناني ايراد كردند.
فراهنگ**1880**9314**1027

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صالحي اميري: تجليل از بزرگان تجليل از ارزش هاست» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3885) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا