بزرگترین نمایشگاه توانمندی های اقتصادی ایران در مسكو برگزار می شود

علي اكبر ميرچگيني برگزار كننده اين نمايشگاه امروز (چهارشنبه) در گفت وگو با خبرنگار ايرنا در مسكو گفت: نمايشگاه سه روزه و اختصاصي جمهوري اسلامي ايران در روسيه كه چهارشنبه هفته آينده گشايش مي يابد، در برگيرنده حضور 110 شركت فعال در بخش هاي مختلف از جمله اقتصادي، صنعتي، بازرگاني و گردشگري خواهد بود.
وي افزود: اين نمايشگاه در فضايي به مساحت شش هزار متر مربع از جمله در سالن ويژه اكسپو سنتر كه محل برگزاري نمايشگاه ها در مسكو است، برگزار مي شود.
ميرچگيني با اعلام اينكه براي حضور محمدرضا نعمت زاده وزير صنعت، معدن و تجارت و چند تن از معاونان اين وزارتخانه براي شركت در مراسم گشايش اين نمايشگاه برنامه ريزي شده است، افزود: تاكنون 1500 درخواست از شركت هاي روسي براي مذاكره با موضوع بهره برداري بيشتر از فرصت هاي همكاري تجاري بين دو كشور دريافت شده است كه در طول برگزاري نمايشگاه با شركت هاي ايراني و مسئولان برگزاري نمايشگاه انجام خواهد شد.
مجري نمايشگاه توانمندي هاي اقتصادي ايران در مسكو اظهار كرد: طرف هاي روس خواستار افزايش سطح روابط بازرگاني براي واردات خشكبار، منسوجات، مواد غذايي و مصالح ساختماني از ايران هستند و همچنين اين امكان وجود دارد تا چوب، گندم ، ماشين آلات و تحهيزات معدني نيز از روسيه صادر كنند.
وي اظهار كرد: با توجه به موقعيت ويژه و گسترده ايران و روسيه و همچنين درياي خزر، دو كشور از فرصت هاي گسترده اي براي افزايش همكاري ها برخوردارند و براي عملي كردن اين هدف، برگزاري نمايشگاه مسكو با همكاري بخش خصوصي و مساعدت دولتي برنامه ريزي شده است.
ميرچگيني اظهار كرد: شركت هاي ايراني و روسي افزون بر زمينه هاي سنتي همكاري كه تاكنون داشته اند و ادامه خواهند داد، مي توانند وارد زمينه هاي نو و درآمد زاتري مانند گردشگري و همچنين توليد و صادرات مشترك شوند كه يكي از موضوع هاي نمايشگاه توانمندي هاي اقتصادي جمهوري اسلامي ايران در مسكو به شمار مي رود و با طرف هاي روس در مورد آن مذاكره خواهد شد.
اروپام1516

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بزرگترین نمایشگاه توانمندی های اقتصادی ایران در مسكو برگزار می شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-38897) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا