مديركل ميراث فرهنگي سمنان خواستار استفاده سازمانهاي مردم نهاد در حفاظت از آثارتاريخي شد

حسين خواجه‌بيدختي روز چهارشنبه در ديدار با فرمانده و شماري از اعضاي يگان حفاظت از آثار تاريخي استان، با قدرداني از فعاليت‌هاي انجام شده در اين حوزه افزود: فرمانده جديد يگان حفاظت آثار تاريخي استان در مدت كوتاه حضور خود در اين بخش توانسته است، تحول و انسجام در بين نيروهاي يگان ايجاد كند.
وي با تاكيد بر بهره گيري از ظرفيت سازمان‌هاي مردم نهاد براي حفظ مواريث فرهنگي، اظهار داشت : امكانات سخت افزاري موجود پاسخگوي مسئوليت خطير يگان حفاظت آثار نيست و بايد از ظرفيت مردمي در اين بخش، بيشتر استفاده شود.
بيدختي يكي از برنامه‌هاي اين اداره كل در سال جاري را تجهيز وسايل مورد نياز و بهسازي وسايل نقليه نيروهاي يگان حفاظت از آثار تاريخي استان سمنان اعلام كرد.
مدير كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان از ساماندهي نيروهاي وظيفه در اداره كل نيز قدرداني كرد.
فرمانده يگان حفاظت اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان در اين ديدار افزايش صيانت و حفاظت از آثار تاريخي استان را از برنامه هاي اين يگان برشمرد.
سرهنگ محمدرضا افضلي تصريح كرد : اعزام به موقع گشت‌هاي روزانه، هفتگي و ماهانه از بناهاي تاريخي، دريافت گزارش هاي خبري از منابع فعال و هم افزايي با مراجع درون و برون سازماني براي حفظ آثار از جمله برنامه هاست.
وي ادامه داد : پيگيري براي شناسايي، جذب و گزينش و تكميل كادر عوامل اجرايي يگان و برنامه‌ريزي براي ارتقاي آموزش عوامل اجرايي از ديگر برنامه هاست.
اعضاي يگان حفاظت از آثار تاريخي شهرستان‌هاي استان سمنان نيز در اين ديدار به بيان نظرات و مشكلات خود پرداختند.
از مجموع بيش از يكهزار اثر تاريخي شناسايي شده در استان سمنان حدود 800 اثر تاريخي در فهرست آثار ملي ثبت شده است.
/6026/ 7342/

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مديركل ميراث فرهنگي سمنان خواستار استفاده سازمانهاي مردم نهاد در حفاظت از آثارتاريخي شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-38903) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا