رييس ستاد بحران وزارت كشور: بحران سيل در خوزستان با تدبير مسئولان مهار شد

مصطفي محمد نجار جمعه شب در ستاد بحران استان خوزستان در محل سالن جلسات استانداري خوزستان افزود: اطلاع رسانيهاي به موقع و هشدار مديريت بحران استان باعث شد تا مردم به موقع درجريان قرار بگيرند و خسارات ناشي از سيل به حد اقل ممكن برسد.
وي اظهار داشت: اين سيل اگر به موقع اطلاع رساني نمي شد ممكن بود خسارات جاني فراواني به همراه داشته باشد اما با تدبير استاندار خوزستان پيش از آغاز سيل مردم مسير رودخانه ها در جريان كامل قرار گرفتند و در جاهائي نيز منازل خود را ترك كردند.
وي در ادامه با اشاره به آثار ناشي از سيلابها و تخريبهاي آن گفت: پس از اينكه موضوع سيل در استان خوزستان اعلام شد بلافاصله وزير كشور و مسئولان ارشد نظام در جريان كار قرار گرفتند و شوراي عالي آب به رياست معاون اول رئيس جمهوري با توجه به حساسي كار تشكيل و در اين نشست تصميمات لازم اتخاذ گرديد.
نجار گفت: بر اين اساس به وزير نيرو ماموريت داده شد كه با حضور در مناطق سيل زده استان خصوصا سدهاي دز و كرخه از نزديك دستورات لازم را صادر نمايد.
رييس ستاد بحران وزارت كشور اضافه كرد: يكي از دغدغه هاي اصلي ما حجم بالاي سيلاب پشت سدهاي دز و كرخه بود كه خوشبختانه با تصميمات اتخاذ شده اين سيلاب به درستي مهار و از پشت سدها خارج گرديد.
وي گفت: يكي ديگر از دغدغه هاي ستاد بحران كشور پيش بيني 100 ميليمتري باران در پنجشنبه شب در اهواز بود كه در صورت بارش با اين حجم با توجه به پر بودن ظرفينهاي رودخانه ها طغيان رودخانه هاي استان محتمل بود.
وي گفت: خوشبختانه بارندگيهاي شب گذشته در اهواز كمتر از اين بود و عمدتا مشكلي بوجود نياورد.
وي اين بارندگيها و جاري شدن سيل را گر چه مخرب و ناخوشاينددانست ولي در عين حال آن را نعمتي براي كشور و استان با توجه به خشكساليهاي گذشته دانست.
نجار در عين حال ضمن ابراز خرسندي از اينكه تلفاتي در اثر سيل در استان بوجود نيامد افزود: جان انسانها براي ما مهم است و همينكه اين سيل مخرب در خوزستان تلفات جاني به همراه نداشته خدا را شاكريم.
رئيس ستاد بحران وزارت كشور خسارتهاي به بار آمده ناشي از سيل در استان خوزستان را بسيار سنگين دانست و گفت: سيل هم به بخشهاي زيربنائي و تاسيسات استان خسارت وارد كرده و هم به بخش كشاورزي مردم استان كه بعد از مهار كامل سيل اين خسارتها بايد به طور دقيق بررسي شود.
وي بوجود آمدن برخي مشكلات در جريان سيل را طبيعي دانست و گفت: هر چند مشكلات ناشي از سيل در استان با تدبير مسئولان به حد اقل رسيده ولي اين مشكلات نيز بايد در سريعترين زمان ممكن بر طرف شود.
سيل ناشي از بارندگيهاي اخير در استان خوزستان خسارات زيادي را در مناطق حاشيه رودخانه دز و كارون و كرخه و بيشتر در مناطق شمالي و شرقي استان بوجود آورد.
سيل همچنين تا كنون چندين روستا در مسير رودخانه كارون را به زير آب برده است.
6064

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رييس ستاد بحران وزارت كشور: بحران سيل در خوزستان با تدبير مسئولان مهار شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-392) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا