25 روستاي در حاشيه رودخانه شادگان در معرض خطر سيلاب قرار دارد

به گزارش ايرنا بهروز فرج اللهي شامگاه جمعه در نشست ستاد مديريت بحران شهرستان شادگان در سالن اجتماعات فرمانداري، گفت:25 روستاي شادگان در معرض سيلاب شهرستان داراي جمعيتي حدود 16 هزار و 300 نفر مي باشد.
وي با تشريح تمهيدات مسئولان شهرستاني در راستاي هدايت سيلاب در حاشيه رودخانه ها، گفت:تمهيدات لازم براي مقابله با طغيان رودخانه ها انديشيده شده است.
فرج اللهي افزود:اطلاع رساني به روستائيان و كشاورزان براي آمادگي مقابله با بحران نيز انجام شده است.
فرماندار شادگان در ادامه سخنانش به ساكنان حاشيه تالاب شادگان در خصوص بالا آمدن آب و بروز سيلاب هشدار داد و گفت:ساكنان حاشيه تالاب و ساكنان روستاي صراخيه در معرض خطر سيلاب هستند.
وي در پايان سخنانش گفت:به كشاورزاني كه در اين سيلاب دچار خسارت شوند با ارائه مستندات از خسارت هاي كشاورزي، اعتبارات خسارت پرداخت مي شود.
بارشهاي سه روز گذشته در شمال خوزستان و استانهاي مجاور آن باعث افزايش روان آبها و نيز طغيان رودخانه كارون در استان خوزستان شده است.
طغيان كارون در شهرهاي دزفول، شوش و شوشتر در استان خوزستان باعث به زير آب رفتن چندين روستا و نيز تخريب بخش عظيمي از اراضي كشاورزي اين مناطق شده است.
6010/6125

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «25 روستاي در حاشيه رودخانه شادگان در معرض خطر سيلاب قرار دارد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-394) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا