تهران قدیم بیش از سایر نقاط تهران نشست می کند/ دنیامالی: ساخت و ساز روی گسل‌ها باید کنترل شود

جامعه > شهری - مهر نوشت: رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران گفت: در محدوده تهران قدیم به دلیل دپوی فاضلاب شاهد نشست بیشتر زمین هستیم.

احمد دنیامالی در خصوص افزایش حوادث ناشی از نشست زمین در پایتخت گفت: موضوع نشست زمین ۲ ، ۳دهه است که در تهران مطرح است و در خصوص آن کار پژوهشی و کارشناسی انجام شده است. در برخی مناطق مانند تهران قدیم و مناطق مرکزی شهر که محل دپوی فاضلاب شهر تهران بوده این مشکل بیشتر بروز پیدا می کند.

او ادامه داد: در این مکان ها به دلیل آنکه با اشباع آب و... مواجه هستیم باید در زمان اجرای پروژه ها شمع‌کوبی‌های لازم را داشته باشیم.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه در گذشته سرعت نشست زمین کمتر از زمان حال بود، گفت: باید ساخت و ساز در شهر تهران را بر روی گسل ها و از مکان هایی که خاک آن سست است، کنترل کرده و اگر در این مناطق ساختمان سازی کنیم با حساسیت بیشتری مقاوم سازی را انجام دهیم.

۴۲۲۳۶


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تهران قدیم بیش از سایر نقاط تهران نشست می کند/ دنیامالی: ساخت و ساز روی گسل‌ها باید کنترل شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3941) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین