نیروهای مسلح ایران پاسخ دندان شكن به متجاوزان می دهند

امیر سرتیپ دوم خلبان رحمان افسری روز یكشنبه در آیین روز ارتش در همدان اظهار كرد: 29 فروردین ماه روز ارتش یادآور روز حماسه آفرینی دلاورمردان ارتش جمهوری اسلامی است.
فرمانده پایگاه سوم شكاری شهید نوژه همدان با ذكر اینكه ضرورت وجود ارتش بر كسی پوشیده نیست بیان كرد: همانگونه كه از كلام وحی می توان استنباط كرد جامعه اسلامی باید قوی و مقتدر باشد تا از تجاوز دشمن به كیان اسلامی جلوگیری كند.
وی یادآوری كرد: پس از پیروزی انقلاب افرادی كه ارتش را سدی برای رسیدن به اهداف خود می دیدند زمزمه انحلال ارتش را سر دادند.
ارشد نظامی آجا در همدان تاكید كرد: امام راحل با بینش و آینده نگری عمیق و حكیمانه در برابر این توطئه ایستاده و فرمان تاریخی ' ارتش باید بماند ' را صادر كردند.
وی افزود: بر این اساس روزی را به نام ارتش نامگذاری كردند و برای اثبات پیوند ارتش با ملت و انقلاب امام راحل فرمودند ' ارتش با ساز و برگ كامل رژه برود'.
سرتیپ افسری تاكید كرد: ارتش برای اثبات پیوند ناگسستنی با انقلاب و ملت و تبعیت از فرامین رهبری فزانه انقلاب همواره آمادگی خود را برای جانفشانی و دفاع از كیان اسلامی تا كسب درجه شهادت اعلام كرده است.
وی گفت: ارتش پاسخ اعتماد بنیانگذار كبیر انقلاب به این نیرو را در فرونشاندن توطئه های مختلف علیه نظام و حضور مقتدرانه در جنگ هشت ساله داد و 48 هزار نفر از نیروهای این مجموعه در این راستا به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
فرمانده پایگاه سوم شكاری شهید نوژه همدان با ذكر وضعیت مناطق پیرامونی ایران بیان كرد: شرایط حاكم در منطقه ضرورت آمادگی نیروهای مسلح را بیش از پیش نشان می دهد.
امام (ره) در سال 1358 ، 29 فروردین را به عنوان روز ارتش نامگذاری كردند.
7526/6993

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نیروهای مسلح ایران پاسخ دندان شكن به متجاوزان می دهند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3948) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا