ارتباط هورمون درمانی و افسردگی

به گزارش قدس آنلاین به نقل از مهر، طبق یافته های پزشکی محققان آمریکایی بر روی ۷۸ هزار بیمار مبتلا به سرطان پروستات، افراد قرار گرفته تحت روند هورمون درمانی ۷ درصد بیشتر در سال های بعد مبتلا به افسردگی شده بودند.
به گفته دکتر پال نگویان، یافته های این مطالعه به معنای نامناسب بودن درمان هورمون درمانی نیست. اما این تیم تحقیق با در نظر گرفتن سایر عوامل تاثیرگذار بر ریسک بروز افسردگی نظیر شدت بیماری سرطان، سن و سطح تحصیلات فرد، به ارتباط بین هورمون درمانی و افسردگی پی بردند.
وی در ادامه افزود: «هر چقدر روند درمان مردان مبتلا به سرطان پروستات با هورمون درمانی طولانی تر باشد، ریسک ابتلا به افسردگی بیشتر خواهد بود.»
طبق یافته این تیم تحقیق، از بین مردانی که به مدت شش ماه یا کمتر تحت هورمون درمانی قرار گرفته بودند، ۶ درصد در طول سه سال بعد از تشخیص سرطان به افسردگی مبتلا شده بودند. این رقم در بین مردانی که حداقل یک سال تحت هورمون درمانی بودند به ۸ درصد افزایش یافت.
هورمون درمانی، گزینه ای برای درمان برخی تومورهای پروستات است چراکه تستوسترون می تواند با تغذیه این تومورها موجب پیشرفت سرطان شود.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ارتباط هورمون درمانی و افسردگی» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4021) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین