فرماندار اسدآباد: خطر دو طرح ملي اسدآباد را تهديد مي كند

به گزارش ايرنا مسعود بكائي روز يكشنبه در نشست تخصصي مشكلات احداث دانشكده پرستاري و آموزشكده فني و حرفه اي اظهار كرد: اين دو طرح آموزشي از طرحهاي اولويت دار شهرستان هستند كه در سفر رييس جمهوري به استان همدان براي احداث 40 ميليارد ريال اعتبار گرفتند كه با وجود تخصيص اعتبار هنوز زميني براي احداث اين طرحها واگذار نشده است و به اين علت خطر حذف و بازگشت اعتبار مورد نظر اين دو طرح را تهديد مي كند.
وي تصريح كرد: عمليات احداث آموزشكده فني و حرفه اي در سال 1388 در اين شهرستان آغاز شده و در ابتدا ساختمانهاي خوابگاه و سلف سرويس اين مركز آموزشي احداث شده و براي احداث ساختمان آموزشي و اداري به پنج هكتار زمين نياز دارد.
فرماندار اسدآباد همچنين به وضعيت دانشگده پرستاري اشاره كرد و افزود: اين دانشكده در سال 1390 با اخذ مجوز از وزارت علوم تأسيس و به طور موقت در محل اداره شبكه بهداشت و درمان آغاز بكار كرد و هم اكنون 250 دانشجو دارد.
وي خاطرنشان كرد: اين دانشكده قرار بود در زميني به مساحت 20 هكتار از اراضي ملي با اعتبار اوليه 20 ميليارد ريال ساخته شود كه پس از چهار سال هنوز منابع طبيعي زمين فوق را واگذار نكرده است.
بكائي از اداره منابع طبيعي ، راه و شهرسازي ، دارايي و ثبت اسناد و املاك خواست در روند واگذاري زمين به اين طرحها شتاب بخشند و موانع موجود را بردارند.
در سفر هيأت دولت تدبير و اميد به 11 طرح مهم و كليدي اين شهرستان 30 ميليارد تومان اعتبار اختصاص داده شد.
شهرستان اسدآباد 110 هزار جمعيت دارد و در 45 كيلومتري همدان واقع شده است.
7527/6993

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار اسدآباد: خطر دو طرح ملي اسدآباد را تهديد مي كند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4038) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا