باز شدن پنجره واحد اقتصادي روي سرمايه گذاران در چهارمحال و بختياري

به گزارش ايرنا،'پنجره واحد تجارت (single- window system) به خدمات و تسهيلاتي اطلاق مي شود كه به مشتريان، سرمايه گذاران و شركتها اين امكان را مي دهد كه اطلاعات لازم را در قالب هاي استاندارد به يك واحد ارائه و تمام مجوزها و موارد قانوني مرتبط با فعاليت خويش را در همان نقطه دريافت كنند.
استان چهارمحال و بختياري به دليل بهره مند بودن از شرايط خاص اقليمي آب و هوايي و داشتن مناطق كوهستان، رودخانه اي، منابع آبي، خاك حاصلخيز، معادن غني و منابع طبيعي، ظرفيت هاي بالاي كشاورزي و دامپروري، صنايع دستي، گردشگري، مذهبي و تفريحي، و در زمينه هاي توليد محصولات باغي و در در حوزه هاي مختلف اقتصادي قابليت هاي ويژه و منحصر به فردي دارد.
آنگونه كه مسئولان استاني مي گويند براي تحول در بخش هاي مختلف استاني و ايجاد اشتغال، رفع بيكاري، خروج از بن بست هاي اقتصادي، كشاورزي و صنعتي، تنها اعتبارات دولتي جوابگو نيست و بايد از ظرفيت بالاي بخش خصوصي و سرمايه گذاري كمك گرفت.
بهره گيري از توان بخش خصوصي و سرمايه گذاري اين بخش نيازمند مولفه هايي است كه تسهيل در رفت و آمد سرمايه گذار به استان و تسهيل در اعطاي مجوز هاي لازمه براي سرمايه گذاري در كوتاه ترين زمان از مولفه هاي اوليه است.
استاندار چهارمحال و بختياري در اين خصوص گفت: در اين استان در گذشته سرمايه گذاران براي دريافت مجوزهاي لازم گاهي اوقات تا چند سال در دستگاه هاي اجرايي مختلف رفت و آمد مي كردند.
قاسم سليماني دشتكي روز يكشنبه در نشست پنجره واحد اقتصادي استان، با بيان اينكه پنجره واحد اقتصادي در استان اواخر سال 92 فعال شده ولي اين ستاد هنوز فعاليت اجرايي كاملي انجام نمي دهد، گفت: فرمايش مقام معظم رهبري مبني بر 'اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل' فصل الخطاب مسئولان دولت است و در اين راستا بايد بيش از پيش تلاش كنيد.
وي، به مسئولان بخش اقتصادي استان دو هفته فرصت داد با طراحي نرم افزار فرابخشي و دورن بخشي پنجره واحد اقتصادي در استان فعال شود و الكترونيكي شود.
استاندار چهارمحال و بختياري افزود: طي دولت يازدهم فضاي كسب و كار و سرمايه گذاري به خصوص تقاضاي سرمايه گذاري خارجي در اين استان رونق و بهبود يافته است كه اين موضوع تشديد فعاليت پنجره اقتصادي را ضروري تر مي كند.
سليماني دشتكي ابراز اميدواري كرد با راه اندازي اين پنجره واحد و تلاش مسئولان و با استفاده از ظرفيت هاي خدادادي استان شاهد رونق اقتصادي و كاهش نرخ بيكاري در استان باشيم.
به گزارش ايرنا، پنجر واحد در امور تجارت و سرمايه گذاري به 'ايده اي براي تسهيل تجارت' گفته مي شود كه ارائه كننده خدمات و سرمايه گذار مي تواند اطلاعات و تقاضاي سرمايه گذاري خود را در يك محل واحد انجام دهد و بروركراسي اداري در اين سيستم حذف مي شود.
مهمترين مزيت اين روش صرفه جويي در وقت خدمات دهنده و خدمات گيرنده است.
7361/2097 /1484

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «باز شدن پنجره واحد اقتصادي روي سرمايه گذاران در چهارمحال و بختياري» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4041) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا