چهار گام تا قهرمانی برای بالانشین ها

پنج‌ضلعي مدعيان چه مسيري پيش‌رو دارد

چهار گام تا قهرمانی برای بالانشین ها

یکشنبه 29 فروردین 1395 0

فوتبال ایران - گرچه خیلی‌ها از برنده دربی به عنوان قهرمان لیگ یاد می‌کنند اما بدون تردید 4 بازی باقیمانده نقش کلیدی را در تعیین قهرمان دارد.

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ با تساوي مدعيان تا پيش از دربي و پيروزي شاگردان برانكو در نبرد سرخابي‌ها، پرسپوليس به صدر جدول رفت تا معادلات قهرماني پيچيده شود.

گرچه خيلي‌ها از برنده دربي به عنوان قهرمان ليگ ياد مي‌كنند اما بدون ترديد 4 بازي باقيمانده نقش كليدي را در تعيين قهرمان دارد كمااينكه برانكو هم گفت كه چنانچه قهرمان نشويم، پيروزي در دربي اهميتي ندارد. هم‌اكنون 5 تيم پرسپوليس، استقلال خوزستان، استقلال تهران، تراكتورسازي و نفت تهران شانس‌هاي اصلي قهرماني ليگ هستند.

پرسپوليس و 4 حريف متفاوت
متفاوت‌ترين حريف‌ها بين مدعيان متعلق به پرسپوليس است. اين بدان معنا نيست كه حريفاني آسان و دشوار انتظار اين تيم را مي‌كشند بلكه تنوع آنها در جدول اين‌گونه است. پرسپوليس در هفته بيست‌وهفتم مهمان استقلال اهواز است و بايد بدون طارمي با قعرنشين ليگ مصاف كند. پرسپوليس فريب تيمي كه سپاهان و استقلال تهران را متوقف كرده، نخواهد خورد. شايد بازي با نفت تهران تكليف اين تيم را روشن كند. اگر سرخپوشان از پس تيم اوج گرفته منصوريان بربيايند، با خيال راحت به دو مصاف با گسترش فولاد در تبريز و راه‌آهن يزدان در تهران خواهند رفت و با يك پيروزي در اين دو ديدار هم به قهرماني مي‌رسند.

يحيي براي پرسپوليس مقابل ويسي
استقلال خوزستان تا همين جا قهرمان ليگ است. تيم بي‌ادعاي ويسي البته شانس كمي براي بالاي سر بردن جام قهرماني ندارد. آنها اگر از بازي دشوار اين هفته مقابل گسترش فولاد در تبريز سربلند بيرون بيايند، در مصاف خانگي با راه‌آهن يزدان فانوس‌به‌دست شرايط بهتري خواهند داشت و آن وقت در دو ديدار پاياني با پديده در مشهد و ذوب‌آهن در اهواز حتي با يك پيروزي هم شانس بالايي براي قهرماني دارند. البته اگر كار اين تيم به هفته آخر و دوئل با گل‌محمدي برسد، يحيي همه كار براي قهرماني پرسپوليس مي‌كند.

4 هفته كليدي پيش‌روي مظلومي
استقلال كه در هفته‌هاي اخير ضعيف‌ترين نتايج را بين مدعيان گرفته، 4 ديدار بسيار كليدي پيش‌رو دارد. هر چند سه تاي آنها در تهران است اما حريفان آساني نيستند. مظلومي بايد ابتدا روحيه تيمش را بازگرداند و سپس از فولاد پذيرايي كند. فولادي كه حريفي آسان براي استقلال نيست. دو مصاف با سايپا و تراكتورسازي در تهران بسيار كليدي است به خصوص بازي با قلعه‌نويي در آزادي، اما اگر كار به هفته آخر بكشد استقلال در قم با تيم دايي مصافي بسيار دشوار دارد.

تراكتور و شانس اندك قهرماني
تراكتوري كه تا ميانه‌هاي فصل در ميانه جدول بود، حالا خودش را به جمع مدعيان رسانده و 3 امتياز با استقلال و 6 امتياز با پرسپوليس فاصله دارد. آنها روي كاغذ شانس قهرماني دارند به شرطي كه هر 4 بازي خود را ببرند. كليدي‌ترين بازي با استقلال است كه شايد جنگ سهميه هم باشد. سه بازي ديگر تراكتور با سه تيم پايين جدولي يعني سياه‌جامگان، ملوان و استقلال اهواز است كه چون دوتاي آنها در تبريز است، شانس تراكتور را براي رده‌هاي بهتر از چهارمي بالا مي‌برد.

نفت اميدوار
تيمي كه با بحران شديد مالي روبه‌روست، هفته‌هاي آخر بازي‌هاي كليدي دارد. نفت ميزبان سپاهان و فولاد است كه دو بازي دشوار پيش‌روي منصوريان خواهد بود. آنها با پرسپوليس در تهران حساس‌ترين بازي خود را برگزار مي‌كنند و اگر در اين سه بازي نتايج خوبي بگيرند، جدال آنها با سايپا در هفته آخر تشريفاتي نخواهد بود. نفت تمامي 4 ديدار باقيمانده‌اش را در تهران بازي خواهد كرد.

دربی


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چهار گام تا قهرمانی برای بالانشین ها» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4058) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی